جذب گردشگر خارجی با احیاء «حمام سالار» سلطانیه ۲۵ مرداد, ۱۳۹۵

فرماندار سلطانیه معتقد است، احیا و بازگشایی «حمام سالار» که در مجاورت «گنبد سلطانیه» قرار دارد، می‌تواند زیرساخت مهمی برای رشد صنعت گردشگری این استان محسوب شود.

اقتصادپرس: «پرویز خالقی» گفت: شهرستان سلطانیه (در استان زنجان) دارای یکی از معروف‌ترین آثار فرهنگی کشور، یعنی «گبند آلجایتو» یا همان «گنبد سلطانیه» است که می‌تواند گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب کند.

این مقام مسئول افزود: شرط جذب گردشگر برای این جاذبه فرهنگی، آن است که مراکز و زیرساخت‌های مناسبی در کنارش ایجاد شود؛ همچنین احیا «حمام سالار» و بازگشایی آن که در مجاورت «گنبد سلطانیه» قرار دارد، می‌تواند یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌ها، برای جذب گردشگر به سلطانیه به حساب آید.

خالقی ادامه داد: احیاء «حمام سالار» از دو منظر برای ما بسیار اهمیت دارد؛ یکی اینکه امکان خدمات‌رسانی و همینطورجذابیت منطقه را برای گردشگران افزایش داده و دیگر هم اینکه احیاء آن توسط بخش خصوصی و بدون سرمایه‌گذاری دولتی انجام شده است.

فرماندار سلطانیه تاکید کرد: در وهله اول، هدف از احیاء «حمام سالار» این است که گردشگر مراجعه‌کننده به سلطانیه با دریافت خدمات این مجموعه راضی‌تر از قبل اینجا را ترک کند و این برای ما اهمیت دارد. چرا که پیش از بازگشایی «حمام سالار» امکانات جانبی «گنبد سلطانیه» برای سرویس‌دهی به گردشگران سطح چندان بالا نداشت.

او با بیان اینکه «امیدواریم بنای «حمام سالار» نیز با تمهیداتی بتواند به یک جاذبه گردشگریِ مستقل، تبدیل شود» گفت: البته طراحی برنامه‌های فرهنگی و ارائه خدماتی بر اساس سبک زندگی محلی، می‌تواند برای چنین کاری بسیار راهگشا باشد.

خالقی در پایان خاطرنشان کرد: البته جذابیت‌های گردشگری شهرستان در حوزه میراث فرهنگی، فقط به این موارد محدود نمی‌شود، اما مساله اساسی، نبودِ منابع کافی برای ساماندهی آن است. به‌واسطه بازگشایی «حمام سالار»، سرمایه‌گذاران دیگر با مشاهده‌ی آن تجربه می‌توانند برای احیاء بناهای مشابه، در منطقه تشویق شوند؛ قطعا با تکرار این نوع اقدامات، حوزه گردشگری می‌تواند به یکی از پشتوانه‌های اقتصادی شهرستان تبدیل شود.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *