جهاد دانشگاهی نیازهای علمی کشور را برطرف کند ۲۵ مرداد, ۱۳۹۵

فرماندار خلیل‌آباد گفت: جهاد دانشگاهی کاشمر نقش مؤثری در رشد امور مرتبط با کشاورزی منطقه دارد.

اقتصادپرس:مجتبی شاکری در بازدید از جهاد دانشگاهی کاشمر و خلیل‌آباد با بیان اینکه جهاد دانشگاهی توانسته در عرصه‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی افق‌های جدیدی را برای کشور به ارمغان آورد، افزود: می‌توان با استفاده از اساتید و کارشناسان زبده مراکز جهاد دانشگاهی راه‌های میان‌بر و سودمندی را برای حل مشکل بیکاری و اشتغال جوانان و اهداف علمی دیگر طی کرد.

وی با تقدیر از تلاش‌های جهاد دانشگاهی شهرستان در خصوص برگزاری دوره‌های مختلف علمی و فرهنگی عنوان کرد: نیازسنجی و آموزش دوره‌های کاربردی مورد نیاز در سطح ادارات و همچنین متقاضایان دیگر با توجه به نیازهای منطقه که غالباً کشاورز هستند از ضروریات است.

شاکری گفت: در راستای حرکت در مسیر برنامه اقتصاد مقاومتی، جهاد دانشگاهی با توجه به توانمندی و پتانسیلی که دارد در کنار فعالیت آموزشی، در امور پژوهشی نیز با اولویت علم و فناوری و گردشگری و ارائه راهکارهای علمی در حل مسائل موجود می‌تواند کارساز باشد.

وی با اعلام این که مرکز پژوهشی جهاد دانشگاهی کاشمر تا کنون نقش مؤثری در کارهای کشاورزی و ارائه نظرات جدید داشته‌ است، گفت: با بالا رفتن سطح فرهنگ مردم و مسئولان، این مؤسسه ارتباط خوبی با همه برقرار کرده است.

فرماندار خلیل‌آباد با اشاره به این که جهاد دانشگاهی از یادگارهای امام راحل است که جهت سوق دادن دانشگاه‌ها به سمت اسلامی شدن و رونق در امر پژوهش در ابتدای انقلاب راه‌اندازی شد، افزود: مؤسسه کاشمر یکی از مراکز جهاد دانشگاهی موفق در سطح استان و کشور است.

وی با اشاره این که برخی دانشگاه‌های کشور به دلیل بی‌رونقی، یا تعطیل شده و یا در شرف تعطیل شدن است، افزود: به‌حمدالله جهاد دانشگاهی کاشمر در سطح استان درخشش خوبی داشته و از بسیاری استان‌های کوچک جلوتر است.

شاکری با بیان اینکه این مؤسسه در بالا بردن سطح فرهنگ مردم و پژوهشی کردن کارهای کشاورزی تا کنون نقش بسیاری داشته است، اظهار کرد: زعفران  کاشمر، انگور خلیل‌آباد و پسته بردسکن از جمله محصولات بنام در کشور هستند که جهاد دانشگاهی تاکنون در این قسمت‌ها کارهایی را انجام داده است.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی پژوهشکده انگور جزء تقاضاهای مسئولان و مردم خلیل‌آباد است که به جهت وجود بیش از ۵۰ نوع انگور، متفاوت با ویژگی‌های خاص منطقه نیاز به راه‌اندازی آن احساس می‌شود.

شاکری با تأکید بر اینکه جهاد دانشگاهی نیازهای علمی کشور را برطرف کند، ادامه داد: از جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود تا علم و فرهنگ را با یک رویکرد انقلابی و عزم جهادی دنبال کند و خلأهای موجود در این بخش‌ها را پوشش داده و موجب ارتقاء این بخش‌ها در جامعه شود.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *