ایمنی در خطوط انتقال نفت با پایش روزانه افزایش می یابد ۲۵ مرداد, ۱۳۹۵

رئیس حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اعلام کرد: با اجرای طرح خطبانها و پایش روزانه خطوط انتقال نفت، حوادث این صنعت به حداقل رسیده است.

اقتصادپرس: طهماسب غلام‌ زاده با اشاره به این‌که اشراف همه جانبه در حوزه کاری شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تا حدودی به وسعت و گستردگی کشور است، گفت: بدون نظارت، کنترل و اطلاع به موقع از وضعیت خطوط هر لحظه باید منتظر بروز حوادث جبران‌ناپذیر در این صنعت باشیم.

وی افزود: مهمترین رسالت ما بعنوان حراست، داشتن اشراف محیطی به حوزه استحفاظی به منظور دریافت اطلاعات صحیح و انتقال به مراجع ذیربط و مدیریت شرکت برای اتخاذ تصمیم و انجام اقدامهای پیشگیرانه است.

رئیس حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ادعا کرد در طول تاریخ شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت هیچگاه کنترل و نظارت همه‌جانبه روزانه و آنلاین بر وضع خطوط نداشته است.

وی در ادامه نصب جی پی اس روی موتور خطبانها را از دیگر اقدامات نوین کنترلی اعلام کرد و گفت: با نصب جی پی اس روی موتورها همه مسئولان حراست مناطق به طور برخط (آنلاین) امکان رهگیری خطبانها در مسیر خطوط لوله را دارند و می‌توانند عملکرد آنها را رصد کنند.

غلام‌زاده اجرای این طرح را بی‌نظیر دانست و تاکید کرد: با اجرای این طرح حساسیت کار دو چندان شده و رصد آنلاین خطبانها افزایش ضریب دقت بیشتر آنان و در نتیجه تامین امنیت بهتر خطوط شده است.

رئیس حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران به برگزاری مناقصه تمدید قرارداد خطبانها اشاره کرد و گفت: با اجرای طرحهای فوق امکان رصد کامل خطبانها، آنالیز عملکرد واقعی آنان و بنابراین تخمین میزان مصرف سوخت و استهلاک موتورها و تجهیزات نیز تسهیل خواهد شد.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *