سهم ایران از اقتصاد جهانی افزایش می‌یابد ۲۴ مرداد, ۱۳۹۵

آخوندی با بیان اینکه پس از برجام به صحنه اقتصاد بین‌المللی بازگشتیم گفت: در پی این هستیم که سهم ملت ایران را از اقتصاد جهانی افزایش دهیم.

اقتصادپرس: عباس آخوندی در مراسم سرمایه‌گذاری افتتاح کترینگ قطار با سرمایه‌گذاری اتریشی‌ها با بیان اینکه یکی از سیاست های وزارت راه و شهرسازی ارتقای کیفیت خدمات حوزه راه‌آهن است ، اظهار داشت: پیگیر آن هستیم که حوزه حمل و نقل ریلی جایگاه خود را در بخش بار و مسافر افزایش دهد که لازمه این کار نه فقط ارتقای زیرساخت‌ها بلکه ارائه خدمات با کیفیت خوب است.

وی افزود: در حوزه بار خدمات ریلی باید در حوزه سرعت و افزایش رقابت بهبود پیدا کند و در حوزه مسافر هم باید رفاه مسافران و نظم در سفر را مورد توجه قرار دهند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اینکه چهره حمل و نقل ریلی مسافری تغییر کند ، به این معناست که مردم بتوانند به ریل و حمل و نقل ریلی در سطح حمل و نقل با هواپیما و حمل و نقل هوایی اعتماد کنند و از آن لذت ببرند.

آخوندی با بیان اینکه با افتتاح این کترینگ نه فقط یک بنگاه اقتصادی افتتاح شده بلکه آغازی است برای ارتقای سطح خدمات رسانی گفت: مسافران ایرانی باید از خدمات در سطح بین‌المللی بهره‌مند شوند و این آغازی است برای تحقق اهداف مان.

آخوندی با اشاره به سرمایه‌گذاری اتریشی – ایرانی برای ایجاد این کترینگ گفت: با ورود سرمایه‌گذاران خارجی قدرت رقابت در حوزه حمل و نقل ریلی افزایش می‌یابد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هدف ما این است که رقابت بین هواپیما و ریل ایجاد شود ، گفت: نتیجه رقابت بین انواع حمل و نقل‌ها ، آسایش بیشتر مسافران است.

وی با بیان اینکه پس از برجام شاهد آغاز سرمایه‌گذاری‌های مختلف و متعدد در حوزه حمل و نقل بودیم، گفت: این اعتماد و سرمایه اجتماعی در ایران باید فراهم شود تا سرمایه‌گذاران خارجی سرمایه خود را وارد چرخه درازمدت اقتصادی ایران بکند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران اتریشی و ایرانی برای راه‌اندازی این کترینگ ۱۲ هزار میلیون یورو سرمایه وارد حوزه ریل کرده‌اند، گفت: این سرمایه‌گذاران خارجی به دنبال افتتاح شعب دیگری در ایران هستند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:  اقتصاد و توسعه اقتصاد منوط به اقدامات کوچک و بزرگ اما متکثر است و پس از برجام فضایی ایجاد شود که ایران به صحنه بین‌المللی باز گردد.

آخوندی ادامه داد: در پی این هستیم که ملت ایران سهم خود را در اقتصاد جهانی افزایش دهد.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.