انکهای عامل در پرداخت تسهیلات تولید آینده نگر باشند ۲۳ مرداد, ۱۳۹۵

استاندارچهارمحال و بختیاری گفت: بانک های عامل در پرداخت تسهیلات به منظور راه اندازی واحدهای تولیدی و رونق اقتصاد استان دید آینده نگر و بلند نظری داشته باشند.

اقتصادپرس: قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در شورای هماهنگی بانک های چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: بانک های عامل استان نباید با تنگ نظری و بدون توجه به افق روشن آینده اقتصاد کشور، تسهیلات برخی واحدهای تولیدی را معطل نگه دارند.
وی تاکید کرد: البته نباید متولیان با پرداخت تسهیلات بانکی به طرح های بدون توجیه اقتصادی و غیر کارشناسی شده مشکلات جدیدی در فرایند تولید ایجاد کنند.
استاندارچهارمحال وبختیاری ازمسئولان بانک های عامل و دستگاه های اجرایی خواست تا به منظور سرعت بخشی به روند تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام تولیدی و صنعتی تامل داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه گفت: بانک های عامل باید نظرات کارشناسی دستگاه های اجرایی در خصوص توجیه اقتصادی و میزان پیشرفت فیزیکی طرح های تولیدی را در اولویت کار داشته باشند.
سیامک سلیمانی دشتکی اضافه کرد: هزینه منابع بانکی در مسیر صحیح و قانونی با هدف تسریع در راه اندازی واحدهای نیمه تمام و فعال شدن واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال ضروری و انکارناپذیر است.
وی بیان داشت: عمل کردن به دستورالعمل های و بخشنامه های ملی به منظور رونق تولید در کشور باعث افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رشد اهداف اقتصادی و ارتقای شاخص های توسعه ای در بخش های مختلف می شود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به توجه دولت تدبیروامید به رفع موانع تولید اظهارکرد: این اداره متولی تاکنون درشناسایی و معرفی واحدهای تولیدی مشکل دار درسطح استان موفق عمل کرده است.
سید نعیم امامی از تاخیر درفرایند پرداخت تسهیلات به بخش تولید ازسوی برخی بانکهای عامل دراستان ابراز تاسف کرد و گفت: برخی بانک ها در پرداخت تسهیلات به متقاضیان دارای شرایط معرفی شده نیز همکاری لازم را ندارند.
مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست به مشکلات پرداخت تسهیلات به متقاضیان دارای شرایط اشاره کرد و گفت: سهم آورده یکی از شرایط بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات به طرح های دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و بالاتر است.
ذبیح الله غریب اظهارکرد: امید است به منظور تسریع در روند راه اندازی واحد های تولیدی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با کارشناسی ودر این پروژه ها، ۶۰ درصد محل شخصی هزینه شده به عنوان سهم آورده متقاضی لحاظ شود.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *