بازار داغ مسافرت های هوایی در تیرماه ۲۳ مرداد, ۱۳۹۵

در تیرماه امسال ۴ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۱۲ مسافر از طریق فرودگاه های ایران پذیرش و اعزام شدند در حالی که در زمان مشابه سال گذشته ۳ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۸۳۲ مسافر اعزام و پذیرش شدند. این آمار حاکی از رشد ۳۵ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در سال جاری است.

اقتصادپرس: در تیرماه امسال در مجموع ۴۶ فرودگاه ایران ۳۶ هزار و ۲۶۸ پرواز نشست و برخاست داشتند و ۴ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۱۲ مسافر اعزام و پذیرش شدند. همچنین در این ایام ۴۱ میلیون و ۴۸۹ هزار و ۳۸۱ کیلوگرم بار در این فرودگاه‌ها ارسال و پست شد.
این آمار گویای رشد ۲۷ درصدی در نشست و برخاست هواپیماها، رشد ۳۵ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و رشد ۲۶ درصدی در ارسال و پست بار فرودگاه‌های ایران در تیر ۹۵ است.
بر اساس آمار تهیه شده در گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در تیرماه امسال فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اعزام و پذیرش یک میلیون و ۳۷۶ هزار و ۷۵ مسافر و ارسال و پست ۹میلیون و ۱۷۶ هزار و ۸۳۲ کیلوگرم بار به وسیله ۱۱ هزار و ۳۴۷ پرواز، به عنوان پر ترافیک‌ترین فرودگاه ایران محسوب شد.
به گزارش اکونیوز،فرودگاه بین‌المللی مهرآباد نسبت به زمان مشابه سال گذشته رشد ۲۹ درصدی در نشست و برخاست هواپیما، رشد ۳۹ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و رشد ۳۴ درصدی در ارسال و پست بار داشته است.
همچنین فرودگاه بین‌المللی مشهد با میزبانی از ۶ هزار و ۴۹۴ فروند هواپیما، ۹۱۸ هزار و ۱۰۲ مسافر و ارسال و پست ۷ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۸۸۷ کیلو گرم بار در رتبه دوم پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های ایران قرار گرفت.
فرودگاه بین‌المللی مشهد نسبت به زمان مشابه سال گذشته رشد ۳۷ درصدی در نشست و برخاست هواپیما، رشد ۴۰ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و رشد ۲۶ درصدی در ارسال و پست بار داشته است.
سومین جایگاه پرترددترین فرودگاه ایران به فرودگاه‌ بین‌المللی امام خمینی(ره) اختصاص یافت. این فرودگاه تیرماه امسال پذیرای ۴ هزار و ۷۵۴ فروند هواپیما، ۶۷۵ هزار و ۵۲۹ مسافر و ۱۲ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۱۵۰ کیلوگرم بار بوده است.
فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) نسبت به زمان مشابه سال گذشته رشد ۱۷ درصدی در نشست و برخاست هواپیما، رشد ۱۵ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و رشد ۱۷ درصدی در ارسال و پست بار داشته است.

منبع: اکونیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *