تشدید بحران آب در چند سال آینده ۲۳ مرداد, ۱۳۹۵

حسینی بیدار با تاکید بر اینکه تا سال‌های آینده کشور و استان همدان با مشکلات جدی در زمینه تامین آب مواجه می‌شود، افزود: باید منابع آبی را برای نسل‌های آینده نیز ذخیره کرد تا بتوان در کتاب‌های درسی نوشت «بابا آب دارد».

اقتصادپرس: سیدهادی حسینی بیدار صبح امروز در جریان بازدید خبرنگاران از تصفیه‌خانه آب شهید بهشتی همدان اظهار داشت: رابطه بین مردم و شرکت آبفا دو طرفه بوده و رسانه‌ها در این بین باید این ارتباط را نزدیک کنند تا بتوان رضایتمندی را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی رسانه‌ها در حوزه آب سیاسی، جناجی و مغرضانه برخورد می‌کنند، عنوان کرد: صداقت رسانه‌ها در انتقاد و اطلاع‌رسانی به کارکنان شرکت آبفا انرژی مثبتی می‌دهد که سبب بهبود فعالیت‌ها می‌شود.

حسینی بیدار با بیان اینکه شرکت آبفا به طور مستمر بر روند تصفیه آب در تصفیه‌خانه شهید بهشتی نظارت جدی دارد، تصریح کرد: علاوه بر این، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل استاندارد استان همدان نیز بر این روند نظارت جدی دارد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه آب نیازمند وجود علاقه است، اظهار داشت: ۷۰ درصد آب شرب همدان از طریق سد اکباتان و مابقی نیز از سایر منابع آبی همچون آب‌های زیرزمینی و بندهای ایجاد شده تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اعلام اینکه آب بند خاکو و رودخانه عباس آباد همدان نیز از اوایل آبان ماه وارد تصفیه‌خانه می‌شود، اظهار داشت: سختی آب برای بدن انسان مضر نبوده و در حال حاضر سختی آب همدان بین ۱۳۲ تا ۲۹۰ است.

وی با تاکید بر اینکه آب چشمه‌های همدان از نظر کیفیت قابل مقایسه با آب شرب تصفیه‌شده نیست، عنوان کرد: چشمه‌های موجود در جاده تویسرکان دچار آلودگی بوده و در بالادست منابعی آبی آلوده شده‌اند.

حسینی بیدار با اشاره کمبود منابع آبی استان همدان، از رسانه‌ها خواست تا در زمینه فرهنگ‌سازی برای مصرف آب گام‌های اساسی و جدی بردارند تا بتوان صرفه‌جویی در مصرف این ماده ارزشمند را بیش از پیش افزایش داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه متوسط بارندگی در کشور کمتر از ۲۵۰ میلیمتر است، عنوان کرد: کشورهای اروپایی و پرآب با وجود بیش از هزار لیتر بارندگی کمتر از ۱۰۰ لیتر مصرف آب در شبانه روز به ازای هر نفر دارند.

وی افزود: در کشور سرانه استاندارد مصرف آب ۱۵۰ لیتر در شبانه روز است که این رقم باید به کمتر از ۱۰۰ لیتر کاهش یابد ولی شاهد هستیم که متاسفانه برخی بیش از ۲۵۰ لیتر نیز مصرف داشته‌اند.

حسینی بیدار با تاکید بر اینکه تا سال‌های آینده کشور و استان همدان با مشکلات جدی در زمینه تامین آب مواجه می‌شود، افزود: باید منابع آبی را برای نسل‌های آینده نیز ذخیره کرد تا بتوان در کتاب‌های درسی نوشت «بابا آب دارد».

وی با بیان اینکه هر مترمکعب آب به قیمت ۳۵۰ تومان تحویل مشترکان می‌شود که یک سوم هزینه تمام‌شده آب است، اظهار داشت: با توجه به قیمت پایین آب انتظار می‌رود مردم نیز همراهی لازم را در صرفه‌جویی مصرف آب داشته باشند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.