دانشگاه‌ها باید دانش آموختگان را مهارتی بار بیاورند ۲۳ مرداد, ۱۳۹۵

معاون وزیر کار معتقد است پایداری اشتغال زمانی اتفاق می‌افتد که مهارت ارتقا پیدا کند و فارغ التحصیلان و دارندگان مدارک دانشگاهی برای حضور در بازار کار به مهارت آموزی تجهیز شوند.

اقتصادپرس: سازگار نژاد اظهار کرد: کسب مهارت لازمه رسیدن به اشتغال پایدار و مولد است و افکار عمومی باید برای آموزشهای مهارتی ارزش زیادی قایل شده و نگاه هوشمندانه‌ای نسبت به آموزشهای مهارتی داشته باشند.

وی ادامه داد: در دورانی که کشور از بحران بیکاری رنج می‌برد و دانش آموختگان دانشگاهی سهم ویژه‌ای از این بیکاری دارند،حرکت به سمت مهارت آموزی یک اقدام راهگشا است.از این رو دانشگاهها و مراکز آموزش عالی باید مهارت آموزی و مهارت دوستی را سرلوحه کار قرار بدهند و دانش آموختگان را بر پایه مهارت افزایی تربیت کنند.

معاون وزیر کار از جمله عوامل موثر در توسعه و پیشرفت جهان امروز را  اهتمام به آموزشهای مهارتی، نوآوری‌های علمی و به کارگیری نتایج آن در تعالی و توسعه سازمانها و نیازهای بشر ذکر کرد و گفت: صنعت، فناوری و ابعاد پیچیده ارتباطات بدون اتکا به دانش و مهارت بی‌فایده خواهد بود؛ امروز گستردگی آموزشهای مجازی موجب شده تا افراد در هر مکان و زمانی بتوانند آموزشهای مورد نیاز خود را دریافت کنند.

سازگار نژاد گفت: آموزشهای مهارتی یکی از زیرساختهای اساسی در مسیر برنامه‌های توسعه‌ای دولت تدبیر و امید و در راستای رویکرد اقتصاد مقاومتی است.

وی از مهارت به عنوان یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی و اشتغال نام برد و گفت: فرهنگ کار نیازمند ارتقا و تقویت مهارت آموزی در کشور است.

به گفته رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، اقتصاد مقاومتی محصول افزایش بهره‌وری است و بهره وری محقق نمی‌شود مگر آنکه بنگاههای تولیدی و صنایع در هر رده و حرفه‌ای به مهارت مورد نیاز تجهیز شوند.

وی در پایان توانمندسازی نیروهای انسانی را از جمله رویکردهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با همکاری و حمایت مجلس شورای اسلامی و برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران نظام، زمینه توسعه آموزش مهارتهای روز جهانی فراهم شود.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.