پرداخت وام با چک برگشتی به صنایع کوچک ۲۳ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک با اشاره به سیاست‌های حمایتی از این صنایع گفت: برای اولین بار در سیستم بانکی وام بدون توجه به چک برگشتی اعطا می‌شود، ضمن آنکه اجرائیات بیمه تأمین اجتماعی برای یک سال متوقف شده و مفاصاحساب مالیاتی نیز طی یک هفته داده می‌شود.

اقتصادپرس: علی یزدانی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برای رونق واحدهای تولیدی، اظهار کرد: در راستای ارتقای رقابت‌پذیری صنایع کوچک با نگاه صادراتی ۲۰۰۰ طرح با پیشرفت ۶۰درصدی در دستور کار قرار گرفته است.

تشکیل خوشه‌های صنعتی برای توسعه زیرساختهای تولید، آموزش ۱۰۰ هزار نفر کارآفرین و تشکیل کنسرسیوم صادراتی از جمله مواردی بود که یزدانی آنها را از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان صنایع کوچک در سال جاری اعلام کرد و افزود: علاوه بر این در ۹ منطقه ویژه اقتصادی نیز تصمیماتی در راستای حمایت از تولید و اشتغال بیشتر اتخاذ شده است. در این زمینه در ۵۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی هیچ افزایش قیمتی طی امسال اعمال نشده است.

وی این اقدام را در جهت جذب سرمایه‌گذاری‌ها دانست و ادامه داد:‌ تخفیف ۵۰درصدی برای همه سرمایه‌گذاران از جمله ایثارگران،‌ نخبگان و کارآفرینان در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز اینکه این تخفیف‌ها برای ۵۰۰ شهرک اعمال می‌شود، یادآور شد: همچنین زمینه خرید مواد اولیه بدون مراجعه به بانک، صدور ضمانت‌نامه خرید مواد اولیه به‌نفع فروشنده و… فراهم شده است.

یزدانی در بخش دیگری از سخنانش راجع به آموزش رایگان فارغ‌التحصیلان با تشکیل کلینیکهای صنعتی، گفت: بر اساس توافق با بنیاد شهید و کمیته امداد قرار است ۱۱۰ دفتر برای آموزش ایثارگران ایجاد شود.

وی درباره تصمیمات اتخاذ شده در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای تقویت صنایع، گفت: برای اولین بار در سیستم بانکی وام بدون توجه به چک برگشتی اعطا می‌شود، ضمن آنکه اجرائیات بیمه تأمین اجتماعی برای یک سال متوقف شده و مفاصاحساب مالیاتی نیز طی یک هفته داده می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد: در حوزه اصناف با توافق سازمان امور مالیاتی مالیات عملکرد اصناف در سال ۹۴ در مقایسه با سال ۹۳ بدون هیچ افزایشی محاسبه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در ۴ ماه ابتدای امسال در شهرکهای صنعتی ۵۳۰ واحد به چرخه تولید اضافه شده است، اظهار کرد:‌ در چارچوب فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مطابق سیاستهای اقتصاد مقاومتی مصرف تولیدات داخلی تکلیفی همگانی است، زنده بودن صنایع داخلی منوط به مصرف تولیدات ملی است و البته مدیران صنعتی نیز باید تولیدات باکیفیت داشته باشند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی تصریح کرد:‌ تا پایان امسال ۱۲۰۰۰ واحد صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰درصدی به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *