۱۹ درصد مطالبات گندم‌کاران گلستانی پرداخت نشده است ۲۱ مرداد, ۱۳۹۵

‌مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: تاکنون بیش از یک میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان از طلب کشاورزان گلستانی پرداخت شده و همچنان ۱۹ درصد مطالبات گندم‌کاران گلستانی باقی مانده است.

اقتصادپرس: حمیدرضا علی‌محمدی‌ درباره میزان خرید گندم و پرداخت مطالبات کشاورزان اظهار کرد: تاکنون ۸۱ درصد مطالبات گندمکاران گلستانی برابر با بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از طلب کشاورزان پرداخت شده است.
وی افزود: برای ۱۹ درصد باقیمانده طلب کشاورزان هم در تلاش هستیم تا به زودی این امر محقق شود و تا مهرماه همه مطالبات گندم‌کاران پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان صریح کرد: تاکنون بیش از یک میلیو‌ن و۳۵۰ هزار تن گندم در گلستان به مراکز خرید تحویل شده و استان گلستان رتبه دوم کشور در تولید گندم را پس از استان خوزستان دارد.

وی افزود: بیش از ۶ مرکز خرید دولتی ‌در شهرهای گرگان، علی‌آباد کتول، آزادشهر، کلاله، گنبدکاووس و گالیکش و سه مرکز خصوصی و ۴ تعاونی در استان گلستان هم‌چنان کار خرید را برعهده دارند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان اظهار کرد: معاون وزیر جهاد کشاورزی از پرداخت وجوه کشاورزان تا مهرماه خبر داده و کار خرید تضمینی گندم از ۴ خرداد در استان گلستان آغاز شده و تا پایان شهریور ادامه دارد.

وی مهم‌ترین علت افزایش تولید گندم در استان را بارش‌های مناسب، تهیه بذور اصلاح شده، استفاده از کودهای شیمیایی و ارتقای مکانیزاسیون و کنترل آفات اعلام کرد و افزود: استان گلستان بیش از ۶۲۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *