۳۴ دشت خراسان‌رضوی در وضعیت “بحران آبی” ۲۱ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: تنها ۳ دشت از ۳۷ دشت خراسان رضوی در حالت نرمال به سر می‌برند.

اقتصادپرس: حجت علی شایانفر اظهار داشت: ۳۴ دشت در استان خراسان‌رضوی در وضعیت بحران آبی به‌سر برده و مشکلات زیادی برای منابع آبی آنها به وجود آمده است.

وی ادامه داد: ۳۰ شهر در خراسان رضوی از جمله مشهد، سبزوار، تربت حیدریه، گناباد، بجستان و مه و لات دچار تنش‌آبی هستند که راه‌حل‌های مختلفی از جمله جیره‌بندی برای تأمین آب آن‌ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: با این حال هنوز هیچ وضعیت اضطراری در خراسان‌رضوی اعلام نشده که نیاز  به مدیریت بحران داشته باشد.

شایانفر با اشاره به گرمای هوا در تابستان امسال، خاطرنشان کرد: مشکلات زیادی به لحاظ مصرف آب دراستان وجود داشته و کسری آبی بیش از ۸۰۰ لیتر بر ثانیه در خراسان رضوی وجود دارد.

وی با بیان اینکه برخی عرصه‌های منابع طبیعی به‌علت بالا‌بودن دمای هوا دچار آتش‌سوزی شده‌اند، خاطرنشان کرد: البته آتش‌سوزی‌هایی که تاکنون به وقوع پیوسته در حد بحران نبوده و به سرعت کنترل شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌رضوی ادامه داد: البته باید در نظر داشت که وضعیت گرمای هوای یک موضوع بین‌المللی بوده و تنها مختص به ایران و خراسان رضوی نیست و باید برای رفع آن مشکلاتی در دستور کارهای نهادهای جهانی قرار گیرد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.