معامله ارز با نرخ آزاد یک اقدام مثبت است ۲۰ مرداد, ۱۳۹۵

رئیس کل اسبق بانک مرکزی در برنامه “مناظره” رادیو گفت وگو ، ابراز داشت: آن چیزی که به عنوان اجازه بانک ها برای معامله با نرخ آزاد ارز صادر شده است، تصویری برای دولت ایجاد می کند که نرخ ارز آزاد نرخ قابل قبولی است. بنابراین این اقدام در حد خودش یک اقدام مثبت است، زیرا نشان دهنده توجه دولت به مسئله نرخ ارز به عنوان یک ابزار اقتصادی است.

اقتصادپرس: طهماسب مظاهری به سیاست های اقتصادی و ارزی دولت یازدهم اشاره داشت و اظهار کرد: در این سه سال سیاست مشخصی وجود داشته است که نرخ ارز را به عنوان یک عامل کنترل تورم با تزریق ارز حاصل از صادرات نفت پایین نگه دارد و اگر بیشتر از این نیز پایین نیامده است نه بخاطر تصمیم دولت بلکه از عدم توانایی دولت بوده است.

وی افزود: در یک سال گذشته دولت و بانک مرکزی به این جمع بندی رسیده اند که از سیاست های کاهش نرخ ارز از طریق تزریق ارز نفتی و استفاده از آن به عنوان یک ابزار کاهش تورم صرف نظر کنند و حقیقت را در خصوص نرخ ارز بپذیرند.

رئیس کل اسبق اتاق بازرگانی بانک مرکزی ابراز داشت: آن چیزی که به عنوان اجازه بانک ها برای معامله با نرخ آزاد ارز صادر شده است، تصویری برای دولت ایجاد می کند که نرخ ارز آزاد نرخ قابل قبولی است. بنابراین این اقدام در حد خودش یک اقدام مثبت است، زیرا نشان دهنده توجه دولت به مسئله نرخ ارز به عنوان یک ابزار اقتصادی است.

منبع: رادیو گفت و گودیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.