93میلیارد ریال کتاب در«تابستانه کتاب» به فروش رسید ۲۰ مرداد, ۱۳۹۵

با پایان یافتن طرح «تابستانه کتاب» ۹۳ میلیارد و ۴۱۹میلیون و ۳۷ هزار و ۱۰۶ ریال کتاب با تخفیف بیش از ۱۷ میلیارد ریال به فروش رسید.

اقتصادپرس: در طرح « تابستانه کتاب » در ۳۱ استان و با مشارکت ۵۱۸ کتابفروشی دارای فروش، ۵۴۶ هزار و ۹۸ نسخه کتاب از سوی ۲۰۶ هزار و ۸۱۱نفر خریداری شده است.
در این طرح که با هدف اختصاص یارانه خرید کتاب به صورت مستقیم از سوی دولت به مردم اجرا شد، استان تهران با ۱۱۵ کتابفروشی فعال خود توانست با ۸۵ هزار و ۴۰۶ نسخه کتاب در صدر پرفروش ترین استان بر اساس کتاب قرار بگیرد.
بر اساس این گزارش، استان خراسان رضوی با ۶۰ کتابفروشی و ۶۹ هزار و ۱۵۱ کتاب ، رتبه دوم پرفروش ترین استان ها بر اساس کتاب را به خود اختصاص داد.
استان اصفهان نیز با مشارکت ۷۰ کتابفروشی و ۶۶ هزار و ۳۱۳ نسخه کتاب، رتبه سوم طرح «تابستانه کتاب» را از آن خود کرد.
کتابفروشی های «شهر کتاب» مشهد، کتابفروشی «رشد» از اهواز و کتابفروشی «فرازمند رشت» از گیلان به ترتیب با۱۹ هزار و ۲۲۸، ۱۶ هزار و ۹۷۵ و ۱۳ هزار و ۹۰۲ کتاب در صدر پر فروش ترین کتابفروشی طرح «تابستانه کتاب» بر اساس کتاب قرار گرفته اند.
کتابفروشی های «کمال اندیشه» و «نمایشگاه کتاب کودک» از جمله کتابفروشی های پرفروش استان تهران بر اساس کتاب معرفی شدند.
کتاب های «من پیش از تو» انتشارت آموت، «بیشعوری» از انتشارات «تیسا»، «رویای نیمه شب» از کتابستان معرفت، «ملت عشق» از انتشارات ققنوس، «شازده کوچولو» از انتشارات نگاه ، «حکایت دولت و فرزانگی» از انتشارات قطره، «پس از تو» انتشارات آموت و «جز از کل» انتشارات چشمه به عنوان پرفروش ترین کتاب های طرح «تابستانه کتاب» شناخته شده اند.
طرح «تابستانه کتاب» بعد از طرح های «عیدانه کتاب» و «کتابفروشی به وسعت ایران» سومین گام در راستای توجه به اعطای یارانه کتاب از طریق کتابفروشی هاست.
در این طرح هر نفر می توانست تا سقف یک میلیون ریال خرید کتاب از ۲۰ تا ۲۵ درصد تخفیف استفاده کند و موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ تخفیف را به کتابفروشان پرداخت خواهد کرد.
طرح «تابستانه کتاب» در بازه زمانی یک ماهه از ۱۶ تیرماه تا ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۵ در سطح کشور اجرا شد.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *