واگذاری اماکن تاریخی کردستان به بخش های غیر دولتی ۲۰ مرداد, ۱۳۹۵

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با تاکید بر حفظ و مرمت آثار تاریخی گفت: اماکن و خانه های تاریخی جهت استفاده در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با شرایط خاص به بخش های خصوصی واگذار می شود.

اقتصادپرس: بهرام نصراللهی زاده روز چهارشنبه در بازدید از خانه تاریخی امین الاسلام سنندجی واقع در بلوار کردستان سنندج، تصریح کرد: مرمت و نگهداری این آثار طبعاً هزینه هایی در بردارد، بنابراین واگذاری آنها به بخش خصوصی سبب ماندگاری و دوام بیشتر بنا می گردد.
وی خاطر نشان کرد: واگذاری پروژه های ناتمام دولتی به بخش غیر دولتی از سیاست های اصلی دولت در سال جاری است و اداره های ورزش و جوانان، میراث فرهنگی و گردشگری، آموزش و پرورش و فنی حرفه ای شماری از پروژه هایشان را برای واگذاری معرفی کرده که تعداد آنها حدود ۵۰ پروژه است.
نصر الهی زاده همچنین اعلام کرد که عمارت امین الاسلام سنندجی به بنیاد ایران شناسی واگذار گردید.
در ادامه این دیدار فرماندار سنندج با اشاره به اینکه عمارت امین الاسلام سنندجی از بناهای زیبا و ماندگار دوره قاجاریه به شمار می آید، گفت: در سنندج خانه های تاریخی زیبا و ارزشمندی وجود دارد که بیانگر اصالت معماری در این شهر می باشد.
محمد ابراهیم زارعی از اتمام عملیات مرمت عمارت امین الاسلام سنندجی خبر داد و گفت: این عمارت تاریخی به بنیاد ایران شناسی شعبه کردستان به صورت موقت واگذار شده و مکانی مناسب برای فعالیت های فرهنگی و پژوهشی کردستان شناسی به شمار می آید.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.