تولید مشترک ایران و آلمان باید عملیاتی شود ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵

وزیر صنعت گفت: سرمایه‌گذاری مشترک صنعتی ایران و آلمان در قالب تولید مشترک و تبدیل ایران به قطب بزرگ صنعتی، استراتژی بلندمدت ماست.

اقتصاد پرس: محمدرضا نعمت زاده در دیدار با معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و انرژی آلمان، اظهارداشت: سرمایه گذاری مشترک صنعتی ایران و آلمان در قالب تولید مشترک و تبدیل ایران به قطب بزرگ صنعتی؛ استراتژی بلند مدت ماست.

وی اضافه کرد: مزیت وجود بازار ۸۰ میلیونی ایران و بازار عظیم منطقه می‌تواند انگیزه ای برای انجام تولید مشترک با آلمان به وجود آورد که این موضوع به نفع هردو کشور است.

به گفته نعمت زاده، علاوه بر این، انتقال فن آوری از آلمان به ایران، همکاری‌های بانکی و بیمه ای،  گشایش LC و تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه‌ها می‌تواند بستری مناسبی برای توسعه همکاری‌های ایران و آلمان فراهم آورد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در بخش انرژی، تجهیزات صنعتی، تاسسیساتی و خودروسازی نیز ایران به دنبال همکاری با کشور آلمان است.

«بک مایر» معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و انرژی آلمان نیز در این دیدار گفت: با توجه به پیشینه همکاری‌های گذشته ایران و آلمان  نگاه ما به یک همکاری بلند مدت اقتصادی و تجاری است

به گفته بک مایر، محصولات صنعتی کشور آلمان می تواند برای بازار ایران مناسب باشد.

منبع: مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *