عوامل قاچاق چهار میلیارد و 700 میلیون ریال ۱۹ مرداد, ۱۳۹۵

روح الله آبداریان، مدیر کل تعزیرات حکومتی هرمزگان، گفت: این پرونده ها مربوط به کشفیات محموله های سیگار در مرزهای آبی استان می‌باشند که در چهار ماه نخست سال جاری به شعب ویژه قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان ارجاع شدند.

اقتصادپرس: مدیر کل تعزیرات حکومتی هرمزگان از رسیدگی به ۱۱۵پرونده قاچاق برنج خارجی در شعب ویژه قاچاق کالا و ارز این استان خبر داد.

وی افزود: پس از رسیدگی به این پرونده و انجام مراحل دادرسی در شعب ویژه قاچاق کالا و ارز تعزرات حکومتی استان، تخلفات محرز و عوامل قاچاق برابر قانون علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به پرداخت جزای نقدی به مبلغ چهار میلیارد و ۷۶۱ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شدند.

وی همچنین با اشاره به رسیدگی به پرونده چهار واحد صنفی متخلف در شعب تعزیرات حکومتی هرمزگان اظهار کرد: پس از ارجاع پرونده‌ها به شعب تعزیرات حکومتی استان و بررسی مستندات و انجام مراحل دادرسی، این چهار واحد صنفی به علت تکرار تخلف به شش ماه تعطیلی و دو ماه نصب پارچه محکوم شدند.

*جریمه یک میلیارد ریالی ؛ مصادره کالاهای قاچاق و شناور عراقی

هم‌چنین رضا سعیدی مدیر کل تعزیرات حکومتی خوزستان از رسیدگی به پرونده ورود غیر قانونی یک شناور عراقی به داخل آبهای سرزمینی ایران و همچنین وجود محموله کالاهای قاچاق در این شناور، در شعبه اول شهرستان آبادان خبر داد.

وی گفت: پس از رسیدگی به این پرونده و انجام مراحل دادرسی در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان، تخلفات محرز و عوامل تخلف برابر قانون علاوه بر ضبط شناور و کالاهای قاچاق مکشوفه، به پرداخت جزای نقدی به مبلغ یک میلیارد و ۳۴۹ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شدند.

*جریمه چهار میلیارد ریالی قاچاقچی کالا در آذربایجان شرقی

احد یوزباشی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی نیز از رسیدگی به پرونده قاچاق کالاهای خارجی در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز این استان خبر داد.

وی گفت: این پرونده شامل ۱۰۶ هزار و ۹۱۳ کیلوگرم مواد سوختی می باشد که پس از بررسی مستندات و مدارک موجود و انجام مراحل دادرسی در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز استان ، عامل تخلف به پرداخت مبلغ سه میلیارد و ۹۲۳ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و ضبط کالاهای مکشوفه محکوم شد.

*عوامل قاچاق کالا و سوخت و تقلب در فروش تعزیر شدند

مهدی ریاضی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قم نیز از رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا و تخلفات صنفی در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز و شعب بدوی استان خبر داد.

وی با اشاره به رسیدگی به دو پرونده محموله قاچاق لوازم آرایشی و عرضه خارج از شبکه ۲۸۰۰۰ لیتر نفت کوره در شعب ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم اظهار داشت: پس از انجام مراحل دادرسی در شعب ویژه قاچاق کالا و ارز و با توجه به مستندات و دفاعیات عوامل تخلف، تخلفات محرز و قاچاقچیان برابر قانون به ضبط کالاهای مکشوفه و پرداخت جریمه نقدی به مبلغ بیش از ۵۶۲ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

ریاضی همچنین با اشاره به رسیدگی به پرونده مربوط به یک فروشگاه عرضه سموم و بذر گیاه به علت ارتکاب تقلب در فروش در شعبه تعزیرات حکومتی قم، گفت: پس از انجام مراحل دادرسی در شعب ویژه تخلفات بهداشتی و با توجه به مستندات و دفاعیات عامل تخلف، تخلف محرز و این واحد صنفی به پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

ایسناپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *