شناور مسافربری فایبرکربن در چوئبده آبادان طراحی و ساخته شد ۱۹ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت کشتی سازی صنایع دریایی نوح جنوب گفت: نخستین شناور مسافربری فایبرکربن کشور در چوئبده آبادان طراحی و ساخته شد.

اقتصادپرس: رضا زند  گفت: جنس بدنه این شناور فایبرکربن است که نخستین بار در خاورمیانه توسط متخصصان داخلی با کمک یک شرکت سوئدی طراحی و ساخت آن به پایان رسیده است.
وی اظهارکرد: این شناور به طول ۲۴ متر و عرض پنج با ۲٫۸ متر ارتفاع ، ظرفیت حمل ۶۰ نفر مسافر و ۳۰ تن بار عرشه را دارد.
وی هزینه ساخت این شناور را ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: پیش از این برای خرید این نوع شناور از کشور هلند باید ۲ برابر هزینه ساخت آن را پرداخت می کردیم.
مدیرعامل شرکت کشتی سازی صنایع دریایی نوح جنوب افزود: این شناور برای جابه جایی خدمه سکوهای نفتی و بار در خلیج فارس استفاده می شود.
وی به ساخت شناورهای کمپوزیت با روش VIP در شرکت کشتی سازی صنایع دریایی نوح جنوب چوئبده آبادان اشاره و اظهارکرد: استقبال خوبی از ساخت شناورهای کمپوزیتی در کشور شده و این شرکت در حال ساخت ۲ شناور صیادی و باری در این زمینه است.
زند گفت:با توجه به شرایط خاص اقلیمی، جوی و اقتصادی در منطقه شناورها بر اساس نیاز منطقه توسط متخصصان داخلی این شرکت طراحی و ساخته می شوند.
وی به برخی از مزیت های شناورهای فایبرکربن و کامپوزیت اشاره و بیان کرد: این نوع شناورها برتری زیادی نسبت به شناورهای فلزی به‎ ویژه در حوزه شناورهای تندرو و مسافری از جمله مصرف سوخت کمتر و ارزان‎تر، وزن کمتر، موتور سبک تر و سرعت بیشتر شناورها دارند.
نخستین شناور جدید ۲ بدنه کشور توسط طراحان شرکت کشتی سازی نوح چوئبده آبادان پارسال به آب انداخته شد.
شهر بندری چوئبده در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی آبادان قرار دارد.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.