اعطای تسهیلات به 7500 واحد صنعتی تا پایان امسال ۱۹ مرداد, ۱۳۹۵

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال تاکنون نزدیک به هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات برای صنایع کوچک تخصیص یافته است که نظام بانکی نیمی از آن را (چهار هزار میلیارد ریال برای ۴۰۰ فقره) به طور مستقیم بر اساس شرایط و دستورالعمل های خود پرداخت کرد.

اقتصادپرس: منوچهر طاهایی افزود: پیش بینی شده است امسال هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی از تسهیلات بانکی پیش بینی شده برای صنایع کوچک و متوسط برخوردار شوند.

طاهایی بیست و دوم تیرماه به عنوان سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد.

به گفته وی، آمارها نشان می دهد ۴۰ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات بانکی درخواست داده اند که از این رقم ۹هزار و ۶۰۰ واحد در شهرک های صنعتی مستقرند و ۳۱ هزار واحد در خارج از شهرک ها پراکنده اند.

طاهایی افزود: بررسی ها نشان می دهد ۲۳ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی مرتبط با جهاد کشاورزی و ۱۷ هزار واحد مربوط به بخش صنعت، معدن و تجارت هستند.

وی یادآوری کرد: کارگروه های استانی ۱۳ هزار واحد صنعتی واجد شرایط را برای دریافت تسهیلات به نظام بانکی معرفی کرده اند تا بررسی های لازم صورت گیرد.

طاهایی بر پیگیری مستمر کارگروه های تشکیل شده استانی در زمینه شیوه چرخه تولید واحدهای دریافت کننده تسهیلات برای بهره برداری درست از منابع تاکید کرد.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: اکنون چهار هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی از طریق شبکه بانکی برای دریافت تسهیلات به شعبه های بانکی معرفی شده که ۴۳۰ فقره به عقد قرارداد رسیده است.

وی اضافه کرد: نظام بانکی نیز افزون بر واحدهای تعیین صلاحیت شده، نزدیک ۴۰۰ مجموعه صنعتی را جداگانه ارزیابی کرده و تسهیلاتی در اختیار آنها قرار داده است.

پیش از این «علی یزدانی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود، دولت اختصاص ۱۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای فعال سازی واحدهای صنعتی راکد، نیمه تعطیل و نیمه ظرفیت را تصویب کرده که مراحل تخصیص آن مشخص شده است.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره هدفگذاری افزایش ۱۰ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی امسال نسبت به پارسال گفت: آمارها نشان می دهد در دوره چهار ماهه امسال ارزش صادرات غیرنفتی به رقم ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسید، درحالی که میزان واردات برابر ۱۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بود.

طاهایی گفت: بررسی عملکرد کارنامه صادرات- واردات چهار ماهه امسال نشان می دهد دولت تاکنون ۲۱ درصد اهداف صادراتی امسال را تحقق بخشیده است.

به گفته وی، صادرات غیرنفتی در سال ۱۳۹۴ به میزان ۹۳ میلیون و ۵۲۰ هزار تن به ارزش ۴۲ میلیارد و ۴۱۵ میلیون دلار رسید، درحالی که در سال ۱۳۹۳ این میزان ۱۰۰ میلیون و ۷۵۸ هزار تن به ارزش ۵۰ میلیارد و ۵۶۱ میلیون دلار بود.

منبع: پول نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *