رئیس سازمان بورس پیگیر رفع مشکلات صنایع باشد ۱۹ مرداد, ۱۳۹۵

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: رئیس جدید سازمان بورس باید پیگیر رفع مشکلات مختلف صنایع از جمله پرداخت آسان تسهیلات بانکی به بنگاهها باشد.

اقتصادپرس: محمد قصری گفت: کاهش سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی در بلندمدت می تواند به رونق بازار سرمایه کمک می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: بر این اساس رئیس جدید سازمان بورس باید پیگیر رفع مشکلات مختلف صنایع از جمله پرداخت آسان تسهیلات بانکی به بنگاهها باشد.

وی در خصوص دلایل رشد این روزهای شاخص بورس اذعان داشت: تغییرات انجام شده در مدیریت سازمان بورس و اوراق بهادار و تاثیرات مثبت روانی آن، موجب واکنش مثبت معامله گران بازار شده که این اتفاق کوتاه مدت است و برای تداوم آن باید رخداد بنیادی مثبتی در اقتصاد رقم بخورد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت بازار در روزهای پیش رو اظهار داشت: نوسات ذات بازار سهام است و نباید منتظر این بود که بورس همیشه مثبت باشد و یا این که افت نکند، با این وجود پیش بینی می شود شاخص بورس و معاملات بازار سرمایه در روزهای آینده با تعادل همراه باشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر رفته رفته با پایان یافتن فصل مجامع شرکتها می توان انتظار رونق نسبی معاملات و گردش نقدینگی در بازار را داشت.

قصری گفت: با توجه به اجرای برجام و شرایط متعادل کنونی در اقتصاد، بازار سهام از پتانسیل خوبی برای رشد برخوردار است که البته این اتفاق در گرو رفع برخی مانع از جمله حل شدن مشکل مراودات بین المللی بانکهاست.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: با این وجود پیش بینی می شود بورس در نیمه دوم امسال از رونق بیشتری برخودار باشد؛ چرا که عوامل مختلف از جمله تعادل قیمت جهانی نفت و نیز برخی کالاها یک موضوع اثرگذار بر روند معاملات بورس است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *