30 پروژه آموزشی گلستان درهفته دولت بهره برداری می رسد ۱۸ مرداد, ۱۳۹۵

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان گفت: در هفته دولت سال جاری، ۳۰ پروژه آموزشی در سطح این استان با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

اقتصادپرس: حمدرضا وطنی  افزود: این پروژه ۲۰۰ کلاس درس را شامل می شود و در مجموع امسال ۶۹ پروژه آموزشی در سطح استان در حال ساخت و یا بازسازی بوده که ۳۰ مورد آماده بهره برداری شده است.
وی تعداد کل کلاس های این پروژه ها را ۴۷۲ کلاس درس با ۸۶ هزار مترمربع بیان کرد و یادآور شد که تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال برای این پروژه ها هزینه شده است و ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر مورد نیاز می باشد.
وطنی ادامه داد: در بحث نوسازی از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۴ در سطح استان ۱۱۰ پروژه با ۷۴۸ کلاس درس با۱۱۸ هزار مترمربع وسعت و با اعتباری بالغ بر یکهزار و ۱۲ میلیارد ریال نوسازی و به بهره برداری رسیده است.
به گفته وی، احداث یک سوم مدارس سطح استان مشارکتی بوده و مابقی از سوی دولت ساخته شده است.
وی ادامه داد: در برخی پروژه ها که توسط خیرین ساخته شده است تا یک سوم کار را نیکوکاران تامین کرده و مابقی از محل اعتبارات دولتی هزینه شده است.
وی در خصوص مدارس عشایری در سطح استان نیز گفت: فعالیت خوبی در زمینه رشد تحصیلی دانش آموزان این مدارس انجام شده و سال گذشته در مجموع معدل دانش آموزان این واحدها نسبت به سال قبل آن ۱٫۲۵ نمره افزایش داشته است.
مدیر کل آموزش و پرورش گلستان افزود: در زمینه فعالیت های علمی، رصدخانه نجوم در داشلی برون به عنوان یک نقطه مرزی و عشایرپذیر فعال شده است.
وطنی در خصوص فعالیت آموزش و پرورش استثنایی نیز گفت: طی سال گذشته پنج نفر از روشندلان این مدارس به دانشگاه راه یافته اند و معلمان این بخش نیز چند رتبه کشوری کسب کرده و ۲۰ نفر از دانش آموزان در بخش های ورزشی و فرهنگی رتبه های اول تا سوم کشوری را کسب کرده اند.
وی همچنین از ایجاد شش اتاق بازی درمانی در سطح مدارس استثنایی استان خبر داد و افزود: درمانگاه و مرکز آموزش رفاهی فرهنگیان از سوی خیرین در شهرستان آزادشهر در حال ساخت می باشد و اولین خانه معلم استان گلستان در شهرستان بندرگز احداث خواهد شد.
وی در خصوص کلاس های چند پایه در برخی مناطق روستایی بویژه در شرق گلستان نیز گفت: به علت دوری برخی روستاها از هم و رضایت نداشتن خانواده برای فرستادن فرزندان خود به دیگر روستاها، یک معلم مجبور است برای هشت دانش آموز در پایه های مختلف تدریس کند.
وطنی در خصوص تشکیل برخی کلاس ها در کانکس در مناطق روستایی شرق استان نیز گفت که به علت اضافه شدن پایه ششم در مقطع ابتدایی با کمبود کلاس مواجه هستیم، اما تعداد کل کانکس های سطح استان که به عنوان کلاس از آن استفاده می شود، در مجموع ۲ رقمی می باشد و تلاش داریم که با کمک خیران، فرمانداری ها و بنیاد برکت، مدارس چند کلاسه در این مناطق احداث شود.
آموزش و پرورش استان گلستان افزون بر ۳۱۰ هزار دانش آموز را زیر پوشش دارد.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.