طرح توسعه راه‌های روستایی دزفول بودجه ۴میلیاردی اجرا شد ۱۸ مرداد, ۱۳۹۵

فرماندار ویژه دزفول گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و با هدف دسترسی مناسب شهروندان به معابر شهری و روستایی طرح توسعه راه‌های روستایی دزفول اجرا شد.

اقتصادپرس: حبیب الله آصفی ظهر امروز در جمع اعضای بسیج اداری فرمانداری ویژه دزفول اظهار داشت: شهرستان دزفول در بخش‌های مختلف اقتصادی و کشاورزی دارای ظرفیتی مهم و منحصر به فرد است که در صورت توجه به این ظرفیت شاهد توسعه و عمران و رفع محرومیت دزفول در حوزه‌های مختلف خواهیم بود.

وی افزود: علی رغم این استعداد و ظرفیت، دزفول در بخش‌های مختلف دارای محرومیت گسترده بوده و همین مقوله توسعه و رشد مناطق مختلف شهرستان را با مشکل و کندی مواجه کرده است و سبب ایجاد مشکلات مختلف برای مردم و شهروندان شده است.

فرماندار ویژه دزفول عنوان کرد: یکی از این محرومیت‌ها محرومیت بخش روستایی دزفول در دسترسی به جاده و مسیرهای ارتباطی مناسب است که به عنوان یک نیاز مهم فردی و اجتماعی و شاخصی مهم در توسعه، نیازمند توجه ویژه است.

وی گفت: متاسفانه بیش از این برخی از بخش‌های محروم دهستان شیهون دزفول، حتی یک کیلومتر راه مناسب جاده‌ای نداشته‌اند و مشکلات مختلفی برای مردم این مناطق کوهستانی ایجاد شده بود.

آصفی بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون، مسیر ارتباطی ۲۷ روستای شیهون دزفول توسعه پیدا کرده و این روستاها از نعمت جاده مناسب ارتباطی برخوردار شده‌اند که این مقوله گامی بلند برای توسعه دزفول در بخش راه و روستا است.

وی افزود: برای احداث این جاده‌ها، بیش از ۴ میلیارد ریال اختصاص یافته و توانسته یک نیاز مهم اجتماعی و محرومیت شهرستان را در این حوزه در کمترین زمان ممکن رفع کند و رضایت عمومی شهروندان از خدمات شهری را افزایش دهد.

فرماندار ویژه دزفول اظهار کرد: با احداث جاده برای این روستاهای محروم در بخش شهیون دزفول، تعداد ۱۳ خانواری که از این منطقه به استان لرستان مهاجرت کرده بودند به منطقه بازگشتند و مسیر این روستاها از چهار ساعت به ۲۰ دقیقه کاهش یافت.

وی گفت: با اجرای این طرح، ۱۰ کیلومتر جاده روستایی در دزفول احداث شده و به زودی و پس از نیاز سنجی مناطق دیگر کوهستانی دزفول شاهد تأمین نیاز این مناطق در بخش جاده خواهیم بود.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.