مهلت نقل و انتقال اوراق تسه سال ۹۳ تمدید شد ۱۸ مرداد, ۱۳۹۵

به‌منظور بهبود حجم عرضه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در بازار فرابورس ایران و تعادل سمت عرضه و تقاضا، مهلت نقل و انتقال اوراق منتشر شده در سال ۹۳ به مدت ۶ ماه افزوده شد.

اقتصادپرس: فرابورس ایران اعلام کرد: به‌منظور بهبود حجم عرضه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در بازار فرابورس ایران و تعادل سمت عرضه و تقاضا، با مصوبه بانک مسکن به مهلت نقل و انتقال اوراق منتشر شده در سال ۹۳ به مدت ۶ ماه افزوده شد.
بر این اساس از فردا(سه شنبه) اوراق تسهیلات مسکن سال ۹۳ که از زمان انتشار به مدت ۲ سال اعتبار و قابلیت خرید و فروش در بازار فرابورس را داشتند؛ یعنی اوراق تسه صادره از ۱۵ فروردین ۹۳ تا ۱۵ اسفندماه این سال (تسه ۹۳۰۱ تا ۹۳۱۲) به مدت ۶ ماه دیگر قابل معامله و خرید و فروش در بازار خواهند بود.
در این میان از آنجا که نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن ماه‌های فروردین تا مرداد ۹۳ با پایان یافتن مهلت اعتبار آنها متوقف بودند، طبق این مصوبه بار دیگر بازگشایی می‌شوند که به این ترتیب شاهد تعادل سمت عرضه و تقاضای این اوراق در بازار فرابورس ایران خواهیم بود.
بر اساس این گزارش؛ در حال حاضر طبق مصوبه جدید بانک مسکن، تسه ۹۳۰۱ تا تاریخ پانزدهم مهرماه جاری قابلیت نقل و انتقال و هبه در بازار فرابورس و تا ۱۵ آبان ماه نیز امکان استفاده از تسهیلات بانک مسکن را دارا خواهد بود. برای سایر اوراق نیز بنا به زمان صدور آنها مهلت‌های زمانی مشابه تعیین شده است.
همچنین نکته مهم دیگر در خصوص اوراق تسهیلات مسکن سال ۹۳، اعمال محدودیت‌ عدم فروش به مدت دو ماه از تاریخ خرید اوراق تسه برای ماه‌های تیر تا اسفند است که البته این محدودیت برای اوراق تسه ۹۳۰۱ تا تسه ۹۳۰۳ وجود ندارد.
گفتنی است؛ اوراق تسهیلات مسکن سال ۹۳ تا تاریخ نقل و انتقال در بازار فرابورس ایران قابل معامله بوده و پس از توقف نماد معاملاتی موردنظر، تا یک ماه امکان استفاده از تسهیلات احداث، خرید و تعمیر واحد مسکونی از محل این اوراق از طریق بانک مسکن فراهم است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.