دومین قرارداد «محرمانگی» میادین نفتی ایران امضا شد ۱۸ مرداد, ۱۳۹۵

شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی نفت اندونزی (پرتامینا)، یادداشت تفاهم همکاری مشترکی امضا کردند که بر مبنای آن، میادین آبتیمور و منصوری ایران از سوی شرکت اندونزیایی مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

اقتصادپرس: شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی نفت اندونزی (پرتامینا)، یادداشت تفاهم همکاری مشترکی را امضا کردند که بر مبنای آن، میادین آبتیمور و منصوری ایران از سوی شرکت اندونزیایی مورد مطالعه قرار می گیرد.

علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و دووی سوجیپتو، مدیرعامل شرکت ملی نفت اندونزی (پرتامینا)، امروز (دوشنبه، ١٨ مردادماه) و ساعتی پیش با هدف مطالعه ٢ میدان نفتی منصوری و آبتیمور از سوی شرکت اندونزیایی، یادداشت تفاهم همکاری (MOU) و قرارداد محرمانگی امضا کردند.

علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این مراسم با اشاره به این که این یادداشت تفاهم، نخستین همکاری این شرکت و شرکت پرتامینای اندونزی است، تأکید کرد: صنعت نفت ایران در دوران پساتحریم، انتقال فناوری را به طور جدی در دستور کار قرار داده و خواهان تعامل با شرکت های بین المللی در این زمینه است.

وی با اشاره به برنامه ریزی شرکت ملی نفت ایران برای تداوم روند افزایش تولید در پسابرجام، اظهار داشت: این شرکت برای تحقق اهداف تولیدی خود، به بهره مندی هرچه بیشتر از فناوریهای روز نیاز دارد و شرکتهای بین المللی باید در تعامل با ایران، این مهم را مدنظر قرار دهند.

کاردر به فهرست هشت شرکت صاحب صلاحیت ایرانی برای فعالیت در قالب شرکتهای اکتشاف و تولید اشاره کرد و افزود: شرکتهای بین المللی که به عنوان طرف قرارداد ایران در توسعه میدانهای نفت و گاز فعالیت خواهند کرد، باید با مشارکت یکی از این شرکتهای ایرانی، اهداف توسعه ای مدنظر را دنبال کنند.

دووی سوجیپتو، مدیرعامل شرکت ملی نفت اندونزی نیز در این مراسم، از همکاری با صنعت نفت ایران در حوزه های مختلف استقبال و از ابراز تمایل این شرکت برای واردات نفت خام و فراورده های پتروشیمی از ایران خبر داد.

منبع: مشرقدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *