مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن سال 1393 تمدید شد ۱۸ مرداد, ۱۳۹۵

مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن منتشر شده در سال ۱۳۹۳ با تصویب بانک مسکن به مدت ۶ ماه تمدید شد.

اقتصادپرس: افزایش نرخ اوراق تسهیلات مسکن که به مرز برگه ای یک میلیون ریال نزدیک شد، هزینه تهیه وام خرید مسکن را افزایش داده و بر این اساس قرار است مهلت استفاده از این اوراق تمدید شود.
کارشناسان امیدوارند با تمدید مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن، حجم عرضه این اوراق افزایش و روند صعودی نرخ اوراق تسهیلات مسکن متوقف شود.
به گزارش فرابورس، از فردا (نوزدهم مردادماه) اوراق تسهیلات مسکن سال ۱۳۹۳ که از زمان انتشار به مدت دو سال اعتبار و قابلیت خرید و فروش را در بازار فرابورس داشتند؛ یعنی اوراق «تسه» صادر شده از ۱۵ فروردین ۹۳ تا ۱۵ اسفندماه این سال(تسه ۹۳۰۱ تا ۹۳۱۲) به مدت ۶ ماه دیگر قابل معامله و خرید و فروش در بازار خواهند بود.
با توجه به این که نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن ماه های فروردین تا مرداد ۱۳۹۳ با پایان یافتن مهلت اعتبار آنها متوقف بودند، طبق این مصوبه بار دیگر بازگشایی می شوندکه به این ترتیب شاهد تعادل سمت عرضه و تقاضای این اوراق در بازار فرابورس ایران خواهیم بود.
هم اکنون براساس مصوبه جدید بانک مسکن، «تسه ۹۳۰۱» تا تاریخ پانزدهم مهرماه جاری قابلیت نقل و انتقال در بازار فرابورس و تا ۱۵ آبان ماه نیز امکان استفاده از تسهیلات بانک مسکن را دارا خواهد بود.
برای سایر اوراق نیز بر اساس زمان صدور آنها، مهلت های زمانی مشابه تعیین شده است.
اوراق تسهیلات مسکن سال ۱۳۹۳ تا تاریخ نقل و انتقال در بازار فرابورس ایران قابل معامله بوده و پس از توقف نماد معاملاتی موردنظر، تا یک ماه امکان استفاده از تسهیلات احداث، خرید و تعمیر واحد مسکونی از محل این اوراق توسط بانک مسکن فراهم است.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.