روستای مرزی مکران دراولویت پرداخت تسهیلات روستایی ۱۸ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران با اشاره به مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار گفت: امسال اولویت پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی نوسازی واحدهای مسکن روستایی، روستاییان جزایر، سواحل مکران و تمام روستاهای شهرستان های مرزی هستند.

اقتصادپرس:حمیدرضا سهرابی افزود: براساس این مصوبه، امسال برای ۸۰ هزار واحد مسکن روستایی تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی و برای ۱۲۰ هزار واحد دیگر تسهیلات ۱۸۰ میلیون ریالی پرداخت می شود.
وی با اشاره به مزیت های پرداخت تسهیلات برای بهسازی و بازسازی واحدهای مسکن روستایی، گفت: تاکنون ۱۳۶ هزار مییارد ریال( ۱۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان) از طریق نظام بانکی با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای بهسازی و بازسازی واحدهای مسکن روستایی پرداخت شده است.
مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: با پرداخت این تسهیلات تاکنون یک میلیون و ۵۴۳ هزار واحد مسکن روستایی بهسازی شده و به بهره برداری رسیده و مابقی نیز به تعداد ۱۸۰ هزار واحد در حال نوسازی هستند.
سهرابی با بیان اینکه سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی با استفاده از این تسهیلات نوسازی و یا بهسازی شده اند، گفت: قرار است به تمام واحدهای مسکن روستایی فرسوده که باید تخریب و سپس نوسازی شوند مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شود.
این مقام مسوول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران گفت: در سال های گذشته سازمان مدیریت و برنامه ریزی تضمین نامه یارانه سود را ضمانت بازپرداخت این تسهیلات قرار داده بود، اما امسال سازمان مدیرت و برنامه ریزی کشور یارانه سود را تضمین کرده است تا بانک ها با اطمینان بیشتری تسهیلات روستایی را به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کنند.
سهرابی افزود: مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار دو هفته پیش به بانک های سپه، ملی، تجارت، ملت، رفاه و صادرات ابلاغ شد و حداکثر تا یک ماه آینده شاهد پرداخت این تسهیلات با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهیم بود.
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان از همکاری بانک های عامل در پرداخت این تسهیلات قدردانی و ابراز اطمینان کرد با توجه به نظارت دست اندرکاران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تسهیلات مسکن روستایی با ۵ درصد سود به موقع پرداخت و در حوزه نوسازی و بازسازی واحدهای مسکن روستایی هزینه می شود.
به گزارش ایرنا، سالیانه با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی با پرداخت تسهیلات بانکی نوسازی و یا بهسازی می شود و هم اکنون ساختمان های بسیاری از روستاهای کشور با استفاده از این تسهیلات نوسازی شده است.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *