تأمین آب با ضرب الاجل ۴۵ روزه میسر نخواهد بود ۱۸ مرداد, ۱۳۹۵

وزیر نیرو با بیان اینکه مسئله آب، مسئله ای نیست که تأمین آن با ضرب الاجل های ۴۵ روزه میسر باشد، گفت: در برنامه ریزیها، پیش بینی شده است که سهم صنعت از منابع آبی از ۲ به ۳.۵ درصد افزایش یابد.

اقتصادپرس : حمید چیت چیان در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص مصوبات جلسه استانداران در مورد اقتصاد مقاومتی افزود: تقریباً آنچه مد نظر استانداران در این جلسه بود، قابل تأمین است.

وی گفت: یکی از موارد بسیار مهم در این جلسه، افزایش سهم اختصاصی صنعت از منابع آب است که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، پیش بینی شده است از ۲ به ۳٫۵ درصد افزایش یابد.

چیت چیان در ادامه در خصوص تأمین آب کشاورزی نیز گفت: در این مورد صحبت هایی مطرح و پاسخ ما نیز این بود که در مکان هایی که سد سازی و شبکه آبیاری زه کشی در حال اجراست، امکان توسعه کشاورزی وجود دارد اما در سایر مناطق ازجمله دشت های ممنوعه و مکان هایی که حقابه های آب سطحی در اختیار حقابه داران است، طبعاً امکان توسعه کشاورزی میسر نخواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه در این جلسه موارد اختلافی چندانی وجود نداشت اظهار داشت: تنها در یک مورد با عنوان فرصت ۴۵ روزه برای استعلام در مورد تأمین آب صنعت، اختلاف جزئی وجود داشت که ما اعلام کردیم دادن فرصت نیز مشکل این موضوع را حل نمی کند.

وزیر نیرو در ادامه با اشاره به اینکه موارد اختلافی چندانی در جلسه استانداران وجود نداشت، گفت: مسئله آب، مسئله ای نیست که تأمین آن با ضرب الاجل های ۴۵ روزه میسر باشد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *