دستور وزیر کار برای اجرای طرح رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان کشور ۱۷ مرداد, ۱۳۹۵

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه‌ای به مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور بر اجرای طرح رتبه بندی حرفه‌ای معلمان کشور تاکید کرد.

اقتصادپرس :کار و رفاه اجتماعی، در نامه علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری آمده است: با توجه به تاکید ریاست محترم جمهور به اینجانب،  مبنی بر رفع دغدغه معلمان و ایجاد آرامش و آسودگی خاطر از دوران بازنشستگی، ترتیبی اتخاذ فرمایید تا ضمن اجرای طرح رتبه بندی حرفه ای معلمان کشور گزارشات دوره ای تهیه و ارایه شود.

گفتنی است به موجب این نامه مدیران صندوق بازنشستگی سراسر کشور موظفند بر اساس تصویب نامه هیات وزیران  احتساب افزایش ناشی از اجرای تصویب نامه هیات وزیران در محاسبه حقوق بازنشستگی و وظیفه کارکنان مشمول طرح  را از اول مهرماه ۱۳۹۴ و با رعایت موارد زیر اجرا نمایند.

مصوبه  مورد اشاره  به کارکنان رسته آموزشی و فرهنگی شاغل در پست آموزگار یا دبیر ( معلمان) که در عین حال از ضریب ۱/۱ موضوع تبصره ۳ ماده ۶۵ قانون مدیریت خدمات کشوری هم بر خوردار هستند، اختصاص دارد.

بنابراین سایر رسته ها و نیز کارکنان رسته آموزشی و فرهنگی که در مشاغل اداری سایر رسته‌ها مامور به خدمت شده‌اند، مشمول نمی‌باشد.

احراز وصول کامل مقرری ماه اول و کسور بازنشستگی متعلقه ( سهم کارمند و کارفرما ) بابت تمامی کارکنان مشمول اعم از شاغل و بازنشسته، احراز انطباق احکام صادره با دستورالعمل اجرایی مصوب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و احراز و اطمینان از ارسال مستمر اطلاعات مربوط به سیستم شاغلین از سوی اداره کل آموزش و پروش استان از جمله این موارد هستند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.