نظر دو پهلوی وزارت بهداشت در مورد سفره‌های یک‌بار مصرف ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵

وزارت بهداشت که اخیرا با پیش کشیدن موضوعات جدید چون استفاده از روغن پالم و … حساسیت های بهداشتی خود را به جامعه نشان داده است، در واکنش به استفاده از سفره‌های پلاستیکی موضع گیری کرد.

اقتصاد پرس: موضوع از آنجایی شروع شد که سید رحیم مقیمی تولید سفره‌های پلاستیکی با استفاده از کربنات کلسیم را غیر بهداشتی اعلام کرد. شرکت‌های تولید کننده و برخی از متخصصان رشته پلیمر در واکنش به اظهارات مقیمی برای بی خطر بودن کربنات کلسیم دلیل و سند رو کردند.

وزارت بهداشت در واکنشی سریع تلویحا به بی خطر بودن سفره های پلاستیکی اذعان داشته است. هر چند خواهان بررسی مستندات شده است.

متن پاسخ فرهادی معاون فنی اداره سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به این شرح است:

تایید خطر مصرف سفره‌های یک‌بار مصرف را مشروط به بررسی‌های وزارت بهداشت است. اگر مستنداتی دال بر آسیب رسان بودن استفاده از سفره‌های یک بارمصرف وجود داشته باشد، ابتدا وزارت بهداشت اطلاع رسانی عمومی می‌کند.

مستنداتی که بر اساس آن آسیب رسان بودن مصرف سفره‌های یک بار مصرف اعلام شده، هنوز به دست ما نرسیده است. تا امروز نیز ما در بررسی‌های خود به چنین نظری نرسیده‌ایم.

ما این نظر را نه رد می‌کنیم و نه تایید، چون نیاز به بررسی دارد، ولی تا زمانی که مستنداتی در خصوص آن نداشته باشیم، تایید نمی‌کنیم.

حتما اگر مستنداتی دال بر آسیب‌رسان بودن استفاده از سفره‌های یک‌بارمصرف داشته باشیم، ابتدا خود وزارت بهداشت اطلاع‌رسانی عمومی می‌کند.

منبع:  پلیمرخبردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *