دسترسی کشاورز به بازار شهرها راهکاری برای حذف دلال ۱۷ مرداد, ۱۳۹۵

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس با بیان اینکه خشک شدن لیمو عاملی برای افزایش نرخ لیمو است، گفت: ایجاد بازار تولید به مصرف توسط کشاورز دلالان را حذف می‌کند، اما لازمه این حرکت دسترسی کشاورز به بازار شهرهای بزرگ است.

اقتصادپرس:احمد حمزه در خصوص وضعیت تولید لیمو، گفت: خشک شدن لیمو محصول را گران به‌دست مصرف کننده می‌رساند و این درحالی است که خشک شدن لیمو میزان تولید را نیز کاهش داده است که با این اوصاف امیدواریم با کشت پایه در محصولی همچون لیمو بتوان در کشت‌های بعدی میزان تولید را افزایش داد.

نماینده مردم در کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت کشاورزی پایه مقاوم  برای لیمو تدارک دیده است و درحال ترویج این نوع از پایه برای به عمل آوردن این محصول مهم است که امیدواریم با این نوع پایه برای کشت‌های پیش رو لیمو شاهد خشک شدن محصول نباشیم، ادامه داد: با کاشت پایه‌های لیمو می‌توانیم از خشک شدن لیمو جلوگیری کنیم و درنتیجه می‌توانیم مانند گذشته در زمینه تولید لیمو عملکرد مناسبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نباید اجازه داد یک محصول چند دست بچرخد و سپس به‌دست مصرف کننده برسد، یادآورشد: به نظر بنده تئوری ایجاد بازار تولید به مصرف توسط کشاورز می‌تواند با فروش مستقیم محصولات کشاورزی توسط کشاورز منجر به حذف دلال شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه خشک شدن لیمو عاملی برای افزایش نرخ لیمو  است، یادآورشد: ایجاد بازار تولید به مصرف توسط کشاورز دلالان را حذف می‌کند، اما لازمه این حرکت دسترسی کشاورز به بازار شهرهای بزرگ است.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *