تغییر استاندارد فرآورده‌های نفتی ۱۶ مرداد, ۱۳۹۵

رئیس سازمان استاندارد با اشاره به اینکه تایید اعتبار گواهی استاندارد خودروهای وارداتی تنها به سازمان ملی استاندارد مربوط نیست، گفت: استاندارد فرآورده‌های نفتی تغییر خواهد کرد.

اقتصادپرس: پیروز بخت با اشاره به اینکه تدوین استاندارد موضوعی زمان بر است و در یک یا دو روز نمی‌توان آن را به سرانجام رساند، اظهارداشت: تدوین استانداردها با همکاری مشترک وزارت نفت و همه حوزه ها از جمله کالا و تجهیزات را بر می گیرد البته استاندارد فرآورده‌های نفتی و بنزین هم در دست بررسی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه تایید اعتبار گواهی استاندارد خودروهای وارداتی تنها به سازمان ملی استاندارد مربوط نیست، افزود: یک کارگروه ۴ نفره متشکل از سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان توسعه تجارت، سازمان ملی استاندارد و معاونت تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت در وزارت صنعت هر دو یک هفته یک بار تشکیل می‌شود که در آن استاندارد خودروهای وارداتی از لحاظ  محیط زیست و داشتن نمایندگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد  افزود: تمامی شرایط برای واردات خودروها به لحاظ استاندارد، کیفیت و نمایندگی رسمی بررسی شده و به شرط داشتن این شرایط ، نام خودرو به عنوان یک خودروی مجاز برای واردات به کشور در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت درج خواهد شد. بر همین اساس واردکنندگان باید مطابق این اطلاعات سایت وزارت صنعت اقدام به ثبت سفارش نمایند.

پیروز بخت در خصوص نامه دودانگه مشاور وزیر صنعت به رئیس سازمان استاندارد برای ثبات بخشی به استاندارد خودروهای وارداتی، گفت: هیچ نامه ای به دست بنده نرسیده است. البته باید بگویم سازمان ملی استاندارد بر اساس مقررات ۵۲ استاندارد را پیگیری می‌کند و مقررات این سازمان کاملا واضح و شفاف بوده و کالایی که مطابق استاندارد باشد مجوز واردات خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به دستورالعمل ها و تفاهم نامه های امضا شده میان سازمان ملی استاندارد و وزارتخانه های جهاد کشاورزی و بهداشت گفت: دستورالعملی در رابطه با آلاینده ها با وزارت جهاد کشاورزی تدوین شده که بتوان موضوع آلاینده ها را ساماندهی کرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد در رابطه با ورود قطعات بی کیفیت به بازار هم گفت:سازمان ملی استاندارد متولی نظارت بر استاندارد کالایی است که به صورت رسمی وراد کشور شده است به نحوی که گمرکات و بخش های نظارتی باید در خصوص قطعات بی‌کیفیت صحبت کنند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.