حافظ بر فراز قله 78 هزار واحدی ایستاد ۱۶ مرداد, ۱۳۹۵

در معاملات بازار سرمایه در روز ۱۶ مرداد ماه ۹۵، تعداد یک هزار ۳۵۶ سهم اوراق بهادار به ارزش سه میلیارد و ۲۳۳ میلیون و ۴۹۶ هزار ریال در بیش از ۹۶ نوبت معاملاتی داد و ستد شدند.

اقتصادپرس: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز ۴۶۹ واحد رشد کرد و به ارتفاع ۷۸ هزار و ۳۲۶ واحدی را رسید.

در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۳۵۵ سهم اوراق بهادار به ارزش سه میلیارد و ۲۲۳ میلیون و ۴۲۵ هزار ریال در بیش از ۹۶ نوبت معاملاتی داد و ستد شدند.

بر این اساس کلیه شاخص‌ها با روند مثبت روبرو شدند به طوری که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۳۰۱ واحد و شاخص بازار اول ۴۰۳ واحدی، شاخص آزاد شناور رشد ۵۱۶ واحد و  شاخص بازار دوم ۵۹۰ واحد، شاخص کل(هم‌وزن) ۱۱۱ واحد و شاخص قیمت(هم‌وزن) ۹۶ واحد رشد را تجربه کردند.

نمادهای پر بیننده معاملات امروز بورس سایپا، ایران خودرو، کنتور سازی ایران، زامیاد، پارس خودرو، سرامیک صنعتی اردکان با روند منفی و پالایش نفت بندر عباس با رشد به کار خود پایان دادند.

*معاملات بازار فرابورس:

شاخص بازار فرا‌بورس با رشد بیش از یک واحدی به پله ۸۱۵ واحدی صعود کرد.

در معاملات بازار فرا‌بورس تعداد ۲۷۰ هزار و ۶۰۷ سهم اوراق بهادار به ارزش یک میلیارد و ۲۵ میلیون و ۱۷۴ ریال در بیش از ۲۹ نوبت معاملاتی دادوستد شدند.

نمادهای پربیننده بازار فرابورس در معاملات امروز سهامی ذوب آهن اصفهان، مدیریت انرژی ماهور، پالایش نفت تهران، سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید، پالایش نفت با روند مثبت و تولید برق دماوند و گروه سرمایه گذاری میزاث فرهنگی با روند منفی به کار خود پایان دادند.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *