رنو غرامت پرداخت کند تا قرارداد جدید به امضا برسد ۱۶ مرداد, ۱۳۹۵

عضو کمیسیون صنایع مجلس، با بیان اینکه رنو فرانسه باید غرامت تعهدات گذشته خود را پرداخت کند گفت: در قراردادهای جدید باید انتقال تکنولوژی انجام و تعهدات گذشته بار دیگر لحاظ شود.

اقتصادپرس: قاضی پور در رابطه با امضا قرارداد همکاری با رنو فرانسه اظهار کرد: رنو فرانسه همچون دیگر شرکتهایی که در زمان تشدید تحریم ها بازار ایران را ترک کرده و به تعهدات خود پایبند نبودند باید به ایران غرامت پرداخت کنند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس دهم، خاطرنشان کرد: با پرداخت غرامت از سوی شرکت رنو این امکان وجود دارد که قرارداد جدیدی بین این شرکت فرانسوی و شرکت های داخلی در راستای همکاری مشترک به امضا برسد.

قاضی پور یادآور شد: قبل از عملیاتی شدن قراردادهای جدید باید سیاست های همکاری، شرایط همکاری و مواضع دو طرف به صورت کامل شفاف مشخص شود که در این رابطه اهمیت به چگونگی تامین قطعات، انتقال تکنولوژی بازار فروش، تولیدات صادرات محور و خدمات پس از فروش بسیار حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: در قرارداد جدید انتقال تکنولوژی بسیار مهم است، زیرا در کشور امکانات بسیار مناسبی برای انتقال تکنولوژی وجود دارد اما متاسفانه این مهم عملیاتی نمی شود.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *