انتزاع «راهداری» از ادارات کل راه و شهرسازی ۱۴ مرداد, ۱۳۹۵

رئیس سازمان راهداری گفت: بر اساس سیاست وزارت راه و تصویب شورای عالی اداری، مقرر شد بخش راهداری از ادارات کل راه و شهرسازی منتزع و به ادارات حمل و نقل و پایانه‌های استان ملحق شود و به این ترتیب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در استان‌ها شکل خواهد گرفت.

اقتصاد پرس: داود کشاورزیان با اعلام این خبر اظهار داشت: از مدت‌ها قبل این بحث مطرح بوده است و با تصویب شورا این جابه‌جایی صورت خواهد گرفت؛ به دنبال مصوبه شورای عالی اداری مصوبه‌ای هم از دولت تحت عنوان ضوابط اجرایی بودجه سال ۹۵ داشتیم که تکلیف جابه‌جایی اعتبارات را روشن کرده است.

کشاورزیان با بیان اینکه هر دوی این مصوبات ابلاغ و مدیران در جریان مصوبه دولت و شورای عالی اداری هستند، گفت: اخیرا هم دستورالعمل ‌وزیر راه در خصوص نحوه اجرای مصوبه شورای عالی اداری ابلاغ شده است‌.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با دریافت دستورالعمل اجرایی ابلاغی از سوی وزیر راه و شهرسازی عملیات نقل و انتقال باید انجام شود و فهرست ساختمان‌ها و امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی و اعتبارات بودجه‌ای که در اختیار اداره کل راه و شهرسازی است باید منتقل شود و بعد از روشن شدن بودجه با موافقت سازمان برنامه‌ریزی و شورای برنامه‌ریزی استان عملا عملیات انتقال انجام می شود.

وی با بیان اینکه سیاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این است که ابتدا کارهای جاری و روزمره را به اداره کل راهداری منتقل کنیم، توضیح داد: کارهای مربوط به روکش آسفالت و کارهای سازه‌ای و پروژه‌های بزرگتر مثل احداث تقاطع غیرهم‌سطح که معمولا ادارات کل راه و شهرسازی حوزه ساخت آنها را پیگیری می‌کند کماکان به اداره کل راه و شهرسازی ابلاغ اعتبار می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام هم برای اینکه دست‌خوش تغییر و تحول نشود کماکان در ادارات کل راه و  شهرسازی باقی می‌مانند، گفت: سازمان راهداری کمافی‌سابق ابلاغ اعتبار خواهد کرد تا زمانی که این پروژه‌ها تمام شود.

وی افزود: از این نظر که ‌سیاست ما تدریج انتقالی این پروژه‌هاست شاید برخی از این پروژه‌ها هیچ گاه به اداره کل جدید منتقل نشود، تلاش داریم ادارات کل جدید بیشتر کارهای درحد خط کشی و نصب تابلو، نگهداری حریم، پاک سازی آب‌راه‌ها و عملیات نگهداری زمستانی راه‌ها را انجام دهد و بودجه‌های مربوط به عملیات سازه‌ای و کارهای سنگین‌تر به اداره کل‌های راه و شهرسازی ابلاغ اعتبار شود و از طریق همین‌ها انجام شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: امیدوارم با همکاری همه مدیران کل راه و شهرسازی این انتقال با آرامش انجام شود و عملیات راهداری زمستانی بدون وقفه انجام پذیرد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *