حل مشکلات تولیدکنندگان مرغ‌ با صادرات گوشت سفید ۱۴ مرداد, ۱۳۹۵

رکنی با بیان اینکه صادرات مرغ و تخم مرغ در سال گذشته ۱۵۰ هزار تن بوده، گفت: همجواری با برخی کشورها از جمله افغانستان و عراق زمینه مساعد برای صادرات در این حوزه را فراهم کرده است که با توجه به مساعدت دولت، صادرات مرغ و تخم مرغ ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

اقتصادپرس: به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی مصرف گوشت مرغ در کشور دو میلیون تن در سال است، ولی با زیرساخت‌های ایجاد شده، زمینه تولید دو و نیم میلیون تُن گوشت سفید در کشور وجود دارد.

حسن رکنی اظهار کرد: در زمان عرضه و جوجه‌ریزی تولیدکنندگان، گاهی اوقات توازن بازار دچار مشکل شده و قیمت مرغ غالباً از قیمت واقعی تمام‌شده ارزان‌تر عرضه شده و سبب بروز مشکلاتی برای تولیدکنندگان این بخش می‌شود.

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی یکی از اقدامات لازم برای رفع مشکل مرغداران را صادرات گوشت سفید برشمرد و تصریح کرد: یکی از اقدامات دولت در بخش کشاورزی صادارت است که صادرات در بخش شیر و لبنیات نهایی شده و با نهایی شدن صادرات مرغ واحدهای نیمه‌فعال تولید مرغ گوشتی فعال می‌شود.

رکنی با بیان اینکه صادرات مرغ و تخم مرغ در سال گذشته ۱۵۰ هزار تن بوده، اضافه کرد: همجواری با برخی کشورها از جمله افغانستان و عراق زمینه مساعد برای صادرات در این حوزه را فراهم کرده است که با توجه به مساعدت دولت، صادرات مرغ و تخم مرغ ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

منبع: ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *