خوش‌بینی عبده تبریزی با حضور شاپور محمدی در سازمان بورس ۱۳ مرداد, ۱۳۹۵

حسین عبده ‌تبریزی به حضور شاپور محمدی در سازمان بورس خوش‌بین بوده و معتقد است با توجه به سبقه وی در بورس و آشنایی او با نهادهای بازار پیش‌بینی می‌کنم قطعا در بورس موفق خواهد بود.

اقتصادپرس: عضو شورای عالی بورس در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بورس که امروز ۱۳ مردادماه در وزارت اقتصاد برگزار شد، با بیان این‌که فطانت در دوران کوتاه مدیریت خود نقش مفید و موثری در سازمان بورس داشته و میراث او توجه به منابع مالی است، بیان کرد: خوشبختانه جای محمد فطانت‌فرد را، شاپور محمدی می‌گیرد که دانش بسیاری در زمینه‌ بازار سرمایه دارد. خود در بازار سرمایه بوده و در بورس انرژی نیز سابقه دارد و با نهادهای بازار آشناست. پیش‌بینی می‌کنم که وی در این حوزه موفق عمل خواهد کرد.

وی همچنین با بیان این‌که هیات مدیره سازمان بورس و شورای عالی بورس جزو نهادهایی هستند که مدیریت آنها دوره‌ای تغییر می‌کند، گفت: در فصلی هستیم که بنا به ضرورت تغییراتی صورت می‌گیرد.

عبده تبریزی اظهار کرد: دائما مطرح می‌شود که در بورس بیشتر نگران بالا و پایین رفتن شاخص‌ها هستیم و از عملکرد خود یعنی تامین مالی دور می‌شویم. به هرحال در کشوری که نرخ بیکاری بالا، مشارکت اقتصادی پایین است و درآمد سرانه با مشکل روبه‌روست و تقاضای کل را تحت تاثیر قرار داده است، از بورس انتظار تامین مالی می‌رود. اکنون بورس مدعی است که بین ۱۳ تا ۲۵ درصد تامین مالی را انجام می‌دهد و در مقابل بانک هم رقم قابل ملاحظه‌ای را به عهده دارد که مدام این بحث مطرح می‌شود که بهتر است شرکت‌ها برای تامین مالی از بانک‌ها فاصله بگیرند و بر توان خود پافشاری کنند.

عضو شورای عالی بورس تاکید کرد: محمد فطانت‌فرد به موضوع تامین مالی در سازمان بورس توجه ویژه‌ای داشت و این موضوع در آینده پیگیری می‌شود.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *