شناسایی ۴ هزار شرکت کدفروش ۱۳ مرداد, ۱۳۹۵

قائم مقام سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس شناسایی‌های انجام شده تعداد شرکتهای کدفروش از ۱۰۰ شرکت به ۴ هزار شرکت افزایش یافته است که این شرکتها باعث اخلال در نظام اقتصادی کشور می‌شوند و ما آنها را در لیست سیاه قرار داده‌ایم.

اقتصادپرس: قاسم پناهی امروز در اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: ما مشکلی در خصوص فعالیت فروشگاه‌ها در مناطق آزاد نداریم بلکه شکل ورود کالا از مرز و اینکه از گمرک عبور کند برای ما مورد اهمیت است.

وی در پاسخ سوال یکی از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در خصوص مشکلات پیش روی دریافت مالیات از طلافروشان گفت: به زودی کارگروهی با رئیس اتحادیه طلا برگزار می‌شود و در این خصوص مسائل و مشکلات موجود مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پناهی افزود: ترجیح می‌دهم که امروز وارد مسئله طلا نشوم و این موضوع حساس را در کارگروه یاد شده بررسی کنیم تا امروز کدورتی پیش نیاید.

به گزارش تسنیم، در واکنش به اظهارات پناهی یکی از فعالین بخش خصوصی گفت: ممیزی‌های که برای برخورد با طلافروشان صورت می‌گیرد سلیقه‌ای است و ما از شما انتظار داریم که پاسخ و عملکرد منطقی در این خصوص داشته باشیم.

پناهی گفت: ما در گذشته ۱۰۰ شرکت کدفروش شناسایی کرده بودیم که اکنون به ۴ هزار شرکت رسیده و وارد لیست سیاه ما شده است.

وی افزود: اگر معاملات درشت و طرف معامله مشخص باشد یعنی خریدار و فروشنده مورد نظر حقیقی بوده و جنس فروخته شده به انبار رود و مورد استفاده قرار گیرد ارکان معامله صحیح و مورد قبول ما است و در صورتی که یک شرکت اشتباهی وارد این لیست سیاه شده باشد خارج می‌شود. ۷۰ درصد مودیان مالیاتی که به ماموران رشوه می‌دهند در واقع از جیبشان می‌رود و ما با کمک شما خبرنگاران باید این پدیده شوم را از بین ببریم.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.