تفاوت دولایحه‌ای که به عنوان”برنامه ششم” به مجلس ارایه شد ۱۳ مرداد, ۱۳۹۵

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم پیش بینی راهکارهای اجرایی دستیابی به اهداف برنامه ششم در لایحه تاکید کرد.

اقتصادپرس: غلامرضا کاتب اظهار کرد:‌ تفاوت برنامه ششم که چند روز گذشته به مجلس ارائه شد با لایحه‌ای که در پایان مجلس نهم تقدیم مجلس شد این است که در لایحه قبلی اهداف کمی ، کیفی و شاخص‌ها به صورت پیوست آمده بود اما الان در قالب ۳ ماده از لایحه برنامه ششم پیش بینی شده است، همچنین عنوان لایحه قبلی احکام مورد نیاز برنامه بود اما عنوان لایحه فعلی، برنامه ششم است.

وی افزود: در لایحه قبلی دولت کل منابع و مصارف در قالب پیوست ارائه شده بود اما در لایحه فعلی منابع و مصارف ۵ سال در جدولی در متن لایحه گنجانده شده و اولویت‌های برنامه در ماده ۳ در حوزه بخشی و فرا بخشی مشخص شده است. ضمن این که ۲۰ پروژه مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ۱۲۰ طرح و پروژه در اولویت این ستاد هم در لایحه پیش بینی شده است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس با بیان اینکه بخش عمده‌ای از تقاضاهای مجلس نهم در مورد برنامه ششم در لایحه آمده است، گفت: البته همانطور که در ادوار گذشته شاهد بودیم  همواره بخشی از اهداف برنامه‌های توسعه محقق نشده ، در مورد برنامه ششم هم میزان تحقق آن به شرایط کشور و عرصه‌ی بین‌المللی بستگی دارد.

این عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه مجلس در جریان بررسی برنامه ششم پیشنهاداتی را در مورد این لایحه ارائه خواهدکرد افزود: به عنوان مثال قانون ارزش افزوده باید تعیین تکلیف شود و راهکارهای اجرایی رسیدن به اهداف برنامه نیز باید در آن پیش بینی شود.

کاتب در پایان گفت که لایحه برنامه ششم یک شنبه آینده در مجلس اعلام وصول می‌شود و کمیسیون تلفیق نیز در پی آن تشکیل خواهد شد.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *