جلب اعتماد مردم بزرگترین خدمت دولت به تولیدات ملی است ۱۳ مرداد, ۱۳۹۵

محمد عزیزی بزرگترین کاری که مسئولین در زمینه حمایت از تولید ملی می توانند انجام دهند را برگرداندن اعتماد مردم دانست و گفت: جوی علیه کالای داخلی ایجاد شده است؛ خیلی وقت ها گفته می شود فلان برند خارجی از کیفیت بالایی برخوردار است، اما باور کنید اینگونه نیست. در واقع بیشتر این محصولات پول برند سازی شان را می خورند، در حالی که خیلی از تولیدات داخلی ما قابلیت رقابت دارند.

اقتصادپرس: محمد عزیزی بزرگترین کاری که مسئولین در زمینه حمایت از تولید ملی می توانند انجام دهند را برگرداندن اعتماد مردم دانست و گفت: جوی علیه کالای داخلی ایجاد شده است؛ خیلی وقت ها گفته می شود فلان برند خارجی از کیفیت بالایی برخوردار است، اما باور کنید اینگونه نیست. در واقع بیشتر این محصولات پول برند سازی شان را می خورند، در حالی که خیلی از تولیدات داخلی ما قابلیت رقابت دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص کیفیت تولیدات داخلی تصریح کرد: کالاهای ایرانی باید قدرت رقابت داشته باشند. اگر قدرت رقابت ایجاد شود، مردم هم اعتقاد بیشتری به کالاهای ایرانی  پیدا می کنند.

وی با تاکید بر اینکه اعتماد مردم نسبت به کالاهای داخلی باید بالا برود، گفت: نباید وضعیت به گونه ای شود که مردم جنس های چینی را بخرند و آنها را نسبت به کالاهای ایرانی ارزش گذاری کنند. این کار با فرهنگ سازی انجام می شود تا کالای ایرانی در داخل کشور در میان کالاهای سایر کشورها بتواند قدرت عرضه اندام داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، بزرگترین کاری که مسئولین می توانند انجام دهند را برگرداندن اعتماد مردم دانست و عنوان داشت: البته محصول داخلی خودش نیز باید این قدرت را داشته باشد، هر چند که یک جوی علیه کالای داخلی ایجاد شده است.

وی افزود: علاوه بر برگرداندن اعتماد، باید هزینه ها را نیز کاهش دهیم تا به لحاظ قیمتی قدرت رقابت ایجاد کنیم. اعتقاد بنده این است که کالای داخلی در کنار کالای خارجی قدرت رقابت داشته باشد و اگر  رقابت وجود داشته باشد، مردم می توانند حق انتخاب داشته باشد و آن زمان این حس را ایجاد می کنیم که با خرید کالای داخلی به اقتصاد کشور کمک می کنند.

عزیزی با تاکید بر اینکه باید در حوزه استاندارد کار شود، گفت: باید با کسی که استاندارد را رعایت نمی کند، برخورد شود. مجلس هم در این حوزه وظایفی دارد اما قطعا نمی تواند در این بخش، ریز شود و وارد جزئیات شود و در هر موضوعی وارد شود.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *