جزئیات توافق مهم بانک مرکزی با وزارت اقتصاد ۱۳ مرداد, ۱۳۹۵

براساس متن توافق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد، بانک‌ها موظف به ارائه صورت‌های مالی تا ۳۰ مرداد ماه براساس استاندارهای سازمان حسابرسی و فرمت ابلاغی بانک مرکزی شدند.

اقتصادپرس:بعداز ظهر روز گذشته بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای ایجاد اجماع نظر نسبت به صورت‌های مالی بانک‌ها، تشکیل جلسه دادند.

متن توافق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای صورت‌های مالی بانک‌ها به شرح زیر است:
کلیه موسسات اعتباری موظف‌اند صورت‌های مالی، ابلاغی موضوع بخشنامه ۹۴/۳۴۳۷۲۳ مورخ ۹۴٫۱۱٫۲۵ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را حداکثر تا تاریخ ۹۵٫۵٫۳۰ همراه با رسیدگی و اظهار نظر حسابرس در اختیار بانک مرکزی قرار دهند.
مضافاً ضرورت دارد که حسابرس مستقل و بازرس قانونی مربوطه صورت‌های مالی موسسه اعتباری تحت حسابرسی خود را بر طبق استانداردهای حسابداری ایران که از سوی سازمان حسابرسی تعیین شده و نیز بر مبنای الزامات بانک مرکزی مورد رسیدگی و اظهار نظر قرارداده و این صورت‌های مالی است که در مجامع عمومی مؤسسات اعتباری مبنای تصمیم‌گیری قرار دارد.
بدین ترتیب بانک‌ها و موسسات اعتباری امسال موظف به ارائه صورت‌های مالی در دو قالب استاندارهای سازمان حسابرسی و فرمت ابلاغی بانک مرکزی شده‌اند و با توجه به فرایند تعیین شده، مجامع بانک‌هایی اعلام تنفس داشته‌اند، در شهریور ماه برگزار خواهد شد.
منبع: فارس


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *