جایگزین رستگار در بانک ملت به بانک مرکزی معرفی شده است ۱۲ مرداد, ۱۳۹۵

یک منبع آگاه در شرکت صبا تامین گفت: عضو جایگزین رستگار در هیئت مدیره بانک ملت برای طی مراحل تایید صلاحیت حرفه‌ای به بانک مرکزی معرفی شده است.

اقتصادپرس : گفت: فهرست اعضای هیئت مدیره بانک ملت که هم اکنون بر روی پرتال اینترنتی این بانک وجود دارد، مربوط به گذشته است و چنانچه صلاحیت فرد جدید از سوی بانک مرکزی تأیید شود، اسامی موجود بر روی سایت بانک ملت نیز تغییر می‌کند.

به گزارش تسنیم، علی رستگار سرخه‌ای مدیرعامل سابق بانک ملت است که به دلیل افشای حقوق نجومی‌اش از سمت خود استعفا داد. این فرد پس از گذشت چند روز از استعفا، از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دلیل مفاسد اقتصادی بازداشت شد اما همچنان در ترکیب اعضای هیات مدیره این بانک قرار دارد.

روابط عمومی بانک ملت امروز (سه‌شنبه) پیرو خبر مندرج در برخی از رسانه ها در خصوص انتصاب علی رستگار به عنوان عضو جدید هیات مدیره بانک ملت اعلام کرد: “علی رستگار در سال ۹۲ با حکم صادره از سوی شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (سهامی عام) بعنوان نماینده این شرکت در هیات مدیره بانک ملت منصوب شده است. بدیهی است در صورت معرفی نماینده ای دیگر از سوی شرکت صبا تامین، مراتب در مجمع عادی بطور فوق العاده مطرح و اتخاذ تصمیم خواهد شد.

بر این اساس، باتوجه به اینکه انتصاب و تغییر هریک از اعضای هیات مدیره، باید از سوی سهامداران انجام و طی مراحل قانونی و در مجمع عمومی عادی و یا عادی به طور فوق العاده به عنوان نمایندگان جدید شرکت در هیات مدیره بانک منصوب شوند بدیهی است تا زمان معرفی نماینده جدید، آقای علی رستگار همچنان عضو هیات مدیره این بانک خواهد بود.

در عین حال خاطرنشان می شود که نامبرده در هیچ یک از مقاطع یاد شده، نماینده دولت در هیات مدیره بانک ملت نبوده است .”

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.