رقابت بی‌ام‌و و بنز برای کسب لوکس ترین خودروساز ۱۲ مرداد, ۱۳۹۵

“بی‌ام‌و” با معرفی سدان سری ۵ تا سال آینده، رقابت تنگاتنگی را با مرسدس کلاس “ای” که ماه مارس وارد بازار می‌شود، آغاز خواهد کرد.

اقتصادپرس: گروه خودروسازی مرسدس بنز در نیمه اول سال ۲۰۱۶ میلادی موفق شد عنوان خودروساز لوکس جهان را از آن خود کند. به همین منظور گروه خودروسازی “بی‌ام‌و” با تأکید بر تولید مدل‌های لوکس، متعهد شد تا پایان سال ۲۰۱۷ مدل جدیدی از سری ۵ را معرفی کند.

رقابت این دو غول خودروساز جهان در حالی تشدید شده است که گروه مرسدس بنز با ارائه مدل‌های جدید سواری، مسابقه و لوکس موفق به کسب عنوان برتر خودروساز لوکس جهان شد.

ساشا گومل—تحلیلگر ارشد موسسه کامرزبانک—می گوید: “بی‌ام‌و” برای حفظ مقام نخست فروش خودروهایش تقلای زیادی می‌کند و به نظر می‌رسد در این مسیر موفق شود. چراکه تا سال آینده میلادی هیچ خودروسازی قرار نیست مدل پرفروشی عرضه کند و فرصت برای “بی‌ام‌و” فراهم است.

“بی‌ام‌و” در حال حاضر در چرخه ضعیفی از تولید قرار دارد. یکی از چالش‌های اصلی این خودروساز کاهش فروش محصولاتش در آمریکا و تغییر نظر مشتریان آمریکایی است. تمایل مشتریان آمریکایی به مدل‌های اس‌یووی (شاسی‌بلند) در شش ماه نخست سال جاری میلادی، موجب کاهش ۹ درصدی فروش خودروهای “بی‌ام‌و” در آمریکا شد. به نظر می‌رسد، با معرفی سدان سری ۵ “بی‌ام‌و” تا سال آینده، رقابت تنگاتنگی را با مرسدس کلاس “ای” که ماه مارس وارد بازار می‌شود، آغاز کند و از تأخیر فروش مدل جدید مرسدس بنز نهایت بهره‌برداری را انجام دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *