بهره برداری از 40 بیمارستان با مجموع 5700 تخت ۱۲ مرداد, ۱۳۹۵

معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری از ۴۰ بیمارستان با مجموع پنج هزار و ۷۰۰ تخت تا پایان فعالیت دولت یازدهم خبر داد و گفت: تحویل بیمارستان های تکمیل شده از هفته آینده آغاز می شود.

اقتصادپرس: محمدجعفر علیزاده از ۱۰۰ بیمارستان در دست ساخت با مجموع ۲۴ هزار تخت در کشور خبر داد و گفت: علاوه بر اعتبارات مصوب، امسال پنج هزار میلیارد ریال از یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به پروژه های بیمارستانی اختصاص پیدا کرد.
مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی افزود: براساس بررسی و برنامه ریزی فشرده تصمیم به بهره برداری از ۴۰ بیمارستان با مجموع پنج هزار و ۷۰۰ تخت تا پایان دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت که تحویل این تعداد بیمارستان ها به نوبت از هفته آینده آغاز می شود.
علیزاده با بیان اینکه در حال حاضر پنج بیمارستان آماده بهره برداری در ماه جاری است، گفت: بیمارستان ۹۸ تختخوابی بهارستان واقع در شهرستان ۴۰۰ هزار نفری رباط کریم، بیمارستان ۹۶ تختخوابی بندر گز واقع در استان گلستان، بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی بوکان، بیمارستان ۳۵ تختخوابی کوه بنان و بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی مال خلیفه در شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری در این ماه به بهره برداری خواهند رسید.
مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی با اشاره به همکاری قابل توجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجرای پروژه های بیمارستانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه روند تخصیص اعتبارها تاکنون خوب بوده و کمیته مشترکی برای بررسی روند ساخت بیمارستان ها تشکیل شده است و امیدواریم با تخصیص اعتبارات این گام بلند محقق شود.
علیزاده به معماری و ساخت بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: پروژه های مختلف از لحاظ تیپ های متفاوت همچون آموزشی و عمومی ، متناسب با نیازهای هر منطقه و شهرستان طراحی می شوند. همچنین طراحی برخی از قسمت ها مانند اورژانس و زایمان متناسب با نیاز روز دنیا مورد اصلاح قرار گرفته و هم اکنون در حال اجرا هستند.
به گزارش ایرنا، در ساخت بیمارستان های جدید در کشور، ورودی های اورژانس از خیابان های شهری از دور مشخص و قابل رویت است تا بیماران و مراجعه کنندگان در کمترین زمان ممکن بتوانند به سهولت به اورژانس بیمارستانها دسترسی پیدا کنند.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *