برنامه ایجاد ۱۹ منطقه جدید آزاد و ویژه کورکورانه است ۱۲ مرداد, ۱۳۹۵

جواد معصومی با اشاره به موضوع ایجاد ۱۹ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی، اظهار کرد:‌ قبل از این کار باید یک عارضه‌یابی از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام می‌شد و عملکرد این مناطق طی بیست و چند سال اخیر مورد ارزیابی قرار می‌گرفت.

اقتصادپرس: جواد معصومی با اشاره به موضوع ایجاد ۱۹ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی، اظهار کرد:‌ قبل از این کار باید یک عارضه‌یابی از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام می‌شد و عملکرد این مناطق طی بیست و چند سال اخیر مورد ارزیابی قرار می‌گرفت.

وی تصریح کرد:‌ باید مشخص شود طی این مدت چقدر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هزینه شده و چقدر برای کشور فایده داشته است.

وی با اشاره به ضررورت استفاده از تجربیات جهانی در این مقوله بیان کرد:‌متاسفانه ما حاضر نیستیم درباره یک مسئله به این مهمی حرف گوش کنیم یا مثلا ۶ ماه در رابطه با آن مطالعه داشته باشیم.

وی ادامه داد: ایجاد مناطق آزاد و اقتصادی جدید به خودی خود نه خوب است و نه بد. ولی آنچه مسلم است ایجاد این مناطق بدون مطالعه و کار کارشناسی یک اقدام کورکورانه است.

مدیرعامل اسبق منطقه آزاد اروند یادآور شد: هیچکس نمی‌داند معافیتهای مالیاتی ۲۰ ساله در مناطق آزاد برای چیست، ایجاد این مناطق برای کسب درآمد اقتصاد کشور است نه این‌که چهار خودرو لوکس وارد شده و جولان بدهند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.