قیمت جهانی نفت صعودی شد ۱۱ مرداد, ۱۳۹۵

در آمریکا نیز برای پنجمین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری نفتی افزایش یافت. با بهبود عرضه نفت در بازار جهانی، نگرانی‌های اقتصادی جدیدی نیز در سطح بازار شکل گرفته است.

اقتصادپرس: در آخرین مبادلات صورت گرفته در بازار جهانی انرژی طی روز جاری، ورود سفارشات جدید به بازار باعث شد تا قیمت نفت روندی صعودی را تجربه کند.

این در حالی است که نفت طی یک ماه گذشته روند کاهشی قیمت را تجربه کرد.

علی‌رغم این بهبود نسبی قیمت در بازار جهانی، بازار همچنان نسبت به مازاد عرضه نفت و سیل ورود فرآورده‌های نفتی و همچنین چشم‌انداز ضعیف اقتصادی در سطح جهان، نگران است.

بنا به اعلام بانک ANZ، طی روز جاری قیمت نفت افزایش یافت اما به نظر می‌رسد این افزایش نسبت به مازاد عرضه موجود در بازار آسیب‌پذیر باشد.

طی هفته‌های گذشته، تولید بیش از حد نفت و همچنین موج ورود فرآورده‌های نفتی به بازار از جمله مهمترین علل فشار کاهشی بر قیمت نفت بوده است.

بورس سنگاپور اعلام کرد: افزایش تولید نفت آمریکا طی هفته گذشته و همچنین بازگشت تولید نفت کانادا و نیجریه به بازار نشان داد که بازگشت  تعادل به بازار دورتر از آن چیزی است که بازار فکر می‌کند.

عربستان سعودی روز گذشته و با هدف واکنش به کاهش مورد انتظار تقاضای نفت در بازار جهانی، قیمت نفت خود را برای تحویل در ماه سپتامبر به مشتریان آسیایی ۱٫۳ دلار در هر بشکه کاهش داد.

این بیشترین کاهش قیمت نفت از سوی سعودی‌ها طی یکسال گذشته بوده است چرا که انتظار می‌رود تقاضای نفت در ماه اکتبر و با آغاز فصل تعمیرات و نگهداری پالایشگاه‌ها در آسیا حدود یک میلیون بشکه کاهش یابد.

از سوی دیگر، نرخ تولید نفت از سوی اوپک نیز در ماه جولای با رسیدن به ۳۳٫۴۱ میلیون بشکه در روز به بیشترین میزان خود در تاریخ این سازمان رسید.

در آمریکا نیز برای پنجمین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری نفتی افزایش یافت. با بهبود عرضه نفت در بازار جهانی، نگرانی‌های اقتصادی جدیدی نیز در سطح بازار شکل گرفته است.

کاهش فعالیت تولیدی در ماه جولای در ژاپن و همچنین کاهش سفارش صادرات در این کشور که بیشترین میزان آن در ۳٫۵ سال گذشته بوده است از جمله نگرانی‌های اقتصادی موجود در بازار است.

از سوی دیگر نرخ صادرات در کره جنوبی روندی کاهشی را در ماه جولای تجربه کرد که بسیار کمتر از میزان مورد انتظار بود به گونه‌ای که صادرات این کشور در ماه جولای ۱۰٫۲ درصد کاهش یافت.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد واردات نفت کره جنوبی نیز در این ماه ۵٫۸ درصد کاهش داشته است.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.