ضرورت همگرایی بیشتر در تیم اقتصادی دولت ۱۱ مرداد, ۱۳۹۵

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران معتقد است که باید بین وزاری اقتصادی دولت در موضوعات مختلف همگرایی بیشتری ایجاد شود، به گونه‌ای که نباید نظرات تیم اقتصادی دولت مغیر هم باشد، بلکه باید در راستای یکدیگر قرار گیرد

اقتصادپرس: حامد واحدی گفت: مطمئنا استراتژی دولت این است که در راستای منافع و اصول نظام بتواند رشد اقتصادی را همراه با جامعه جهانی پیش ببرد.

وی افزود: اما همواره اختلاف نظر وجود داشته و شاید بتوان گفت مفاهمه کاملی در مسائل مختلف اقتصادی ایجاد نشده است و حتی در موضوعی مثل مالیات داخلی که ارتباطی با برجام ندارد، شاهد این اختلاف نظر هستیم.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران با اشاره به ضرورت همگرایی و اجماع نظر بیشتر در مسائل مختلف در میان تیم اقتصادی دولت گفت: وزاری اقتصادی دولت هم گرایی بیشتری داشته باشند و نظراتی که ارائه می‌دهند، در مغایرت هم نباشد بلکه در راستای نظارت یکدیگر باشد.

واحدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: به عنوان مثال هنوز اهدافی که برای  قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و همچنین ارتقا نظام مالی تعریف شده حاصل نشده است. دو قانونی که در واقع در راستای خروج از رکود تعریف شده‌اند.

وی همچنین با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: موضوع مهم دیگر این است که نباید اقتصاد مقاومتی را فراموش کنیم و باید با نگاه ویژه به اقتصاد مقاومتی و نگاه درون زا و برون نگر با جامعه جهانی رقابت جدی، موثر و درست داشته باشیم.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران افزود:  اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌های نجات اقتصاد و خروج از رکود است. اگر اقتصاد مقاومتی را به اصل ۴۴ و ارتقای نظام مالی تبدیل کنیم و به آن به عنوان یک اصل نگاه کنیم، حتی در برجام هم طرف‌های مقابل همکاری بیشتری با ما خواهند کرد.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *