تعاونی‌ها ۱۵۰ هزار شغل ایجاد می‌کنند اگر… ۱۱ مرداد, ۱۳۹۵

معاون وزیر تعاون می‌گوید اگر پیشنهادی که به صندوق توسعه ملی داده‌ایم پذیرفته و عملیاتی شود تعاونی‌ها تا پایان امسال بیش از ۱۵۰ هزار شغل جدید ایجاد می‌کنند.

اقتصادپرس: سیدحمید کلانتری  اظهار کرد: فعالیت جاری تعاونی‌ها به صورت متعارف منجر به ایجاد ۶۰ هزار شغل جدید می‌شود، ولی در قالب یک طرح به صندوق توسعه ملی پیشنهادی را ارائه کرده‌ایم که اگر اجرایی شود به افزایش سهم بخش تعاون در اشتغال کشور کمک می‌کند.

وی ادامه داد: در صورتی که صندوق توسعه ملی تعاونی‌های موجود و تعاونی‌هایی را که می‌توانند به ظرفیت اشتغال جدیدی دست پیدا کنند مورد حمایت قرار بدهد در تحقق اهداف و سیاستهای اشتغال دولت تاثیرگذار خواهد بود.

کلانتری گفت: پیشنهاد ما این بوده که ۳۰۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی به بخش تعاون اختصاص یابد. در حال حاضر ۲۰ درصد اعتبارات صندوق از طریق بانکها به واحدهای تولیدی اعطا می‌شود که ما پیشنهاد کرده‌ایم از آن سهم ۲۰ درصد ۳۰۰۰ میلیارد تومان در اختیار بخش تعاون قرار گیرد که در صورت تحقق این امر بیش از ۱۵۰ هزار شغل توسط واحدهای تعاونی‌ ایجاد می‌شود.

به گفته معاون وزیر تعاون اگرچه وزارت تعاون متولی ایجاد شغل نیست ولی یکی از کارکردهای مهم تعاونی‌ها، ایجاد فرصتهای شغلی متناسب با نیاز جامعه است.

او گفت: وزارت تعاون در بحث اشتغال بیشتر نقش هماهنگی، نظارت و سیاستگذاری خود را ایفا می‌کند، اما شبکه تعاونی‌ها می‌توانند از توانمندی‌ها و ویژگی‌های خود در جهت ایجاد ظرفیتهای شغلی استفاده کنند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنگاه‌های تعاونی را بهترین ظرفیت ممکن برای اشتغالزایی در کشور دانست و تصریح کرد: بهره‌گیری از توانمندی‌ تعاونی‌ها موجب حذف واسطه‌ها، بالا رفتن میزان رفاه مردم و درآمد تولیدکنندگان و مصرف کنندگان می‌شود.

منبع: ایسنا

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *