افزایش قیمت نفت در گرو کاهش ارزش دلار ۱۱ مرداد, ۱۳۹۵

آنچه که باعث خواهد شد تا قیمت نفت روند افزایشی به خود بگیرد اخباری است که از احتمال کاهش ارزش دلار خبر می دهد؛ چرا که عموما کاهش ارزش دلار باعث افزایش قیمت نفت می‌شود.

اقتصادپرس: آشفتگی بازار نفت تمامی ندارد؛ در شرایطی که نفت معاملاتی امریکا و اروپا همواره از روند یکدیگر پیروی کرده و با هم کاهش یا افزایش پیدا می کنند روز جمعه برنت و دبلیو تی‌ای ساز مخالف زدند و دبلیو تی‌ای با افزایش و برنت با کاهش مواجه شد.

به گزارش وال استریت؛ آشفتگی در بازار نفت همزمان است با انتشار گزارش بانک جهانی درباره پیش‌بینی قیمت نفت در سالجاری که طبق آن در ماههای آتی قیمت نفت با افزایش ۲ دلاری مواجه شده و به ۴۳دلار می رسد.

در بازار معاملاتی نیویورک نفت سبک برای تحویل ماه سپتامبر پیش‌رو ۴۶سنتی یا ۱٫۱درصدی را تجربه کرده و به ۴۱دلار و ۶۰سنت رسید.

اما نفت خام برنت در معاملات آتی اروپا، با ۲۴سنت یا ۰٫۶درصد افت در قیمت با ۴۲دلار و ۴۶سنت معامله شد؛ نفت‌خام امریکا با قیمت ۴۰دلار و ۵۷سنت در هر بشکه معامله شد.

بنا بر این گزارش؛ آنچه که باعث خواهد شد تا قیمت نفت روند افزایشی به خود بگیرد اخباری است که از احتمال کاهش ارزش دلار خبر می دهد؛ چرا که عموما کاهش ارزش دلار باعث افزایش قیمت نفت می‌شود.

عامل دیگر افزایش قیمت نفت شروع معاملات نفت‌های آتی در بورس است؛ سهامداران با این کار سود خود را پس از سقوط اخیر از بازار خارج کرده و عامل توقف روند نزولی بازار شدند.

طبق تحلیل طارق زهیر از اعضای تیم مدیریتی شرکت تیپیکال کپیتال؛ ترکیب افت دلار و تلاش جمعی برای بستن حساب‌ها عامل افزایش قیمت خواهد بود مخصوصا در شرایط فعلی که قیمتها در پایین ترین سطح خود قرار دارند.

در حال حاضر بازارهای بین‌المللی بدترین وضعیت خود را از سال گذشته تجربه کرده اند به گونه ای که قیمت نفت امریکا نسبت به جولای ۲۰۱۵ با افت ۱۴درصدی معادل ۶دلار و ۷۳سنت افت کرده و نفت برنت نیز با ۱۵درصد کاهش معادل ۷دلار و ۲۲سنت نسبت به ماه سپتامبر افت داشته است.

وال‌استریت‌ ژورنال با تحلیل داده‌های موسسه «بیکر هیوز» نوشته که ریگ‌های حفاری فعال در امریکا در هفته های اخیر افزایش داشته و ۳ریگ جدید دیگر به تازگی به مجموع ۳۷۴ریگ حفاری موجود اضافه شده است هر چند که این افزایش در حفاری ها روی قیمتها موثر نبوده اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.