شفاف سازی در بنگاه های اقتصادی بنیاد ۱۰ مرداد, ۱۳۹۵

بنیاد مستضعفان اعلام کرد: فهرست و اطلاعات شرکتهای خود را به سازمان بورس اوراق بهادار ارائه می کند.

اقتصادپرس: رحمت اله صادقیان معاون امور هماهنگی، مجامع و مالکیت سهام بنیاد مستضعفانگفت: بنیاد براساس اصلاحیه ماده۶ قانون اصل۴۴ فهرست اطلاعات مالی ۱۵۰ شرکت زیرمجموعه خود را در اختیار سازمان بورس اوراق بهادار قرار می دهد .

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ وی افزود: براساس این اطلاعات ارائه شده به بورس سود عملکرد بنیاد مستضعفان از سال۱۳۸۵ تاکنون همواره افزایش یافته و این مقدار در سال۹۳ به ۴۴۰۰ میلیارد تومان رسید که تغییر راهبرد سرمایه گذاری ها به سمت فعالیت‌های با حاشیه سود بیشتر علت ان بوده است .

این گزارش می‌افزاید: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و شرکت‌های تحت پوشش برای عملکرد سال۱۳۹۲ در سال۱۳۹۳ مبلغ ۵٫۸۴۹ میلیارد ریال و برای عملکرد سال۱۳۹۲ در سال۱۳۹۳ معادل ۶٫۷۳۹ میلیارد ریال مالیات عملکرد پرداخت کرده‌اند.

وی با اشاره به صورت‌های مالی تلفیقی گروه و واحد اصلی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: صورت های مالی تلفیقی مجموعه های تحت پوشش بنیاد مستضعفان برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ در مرداد سال۹۵ نهایی و پس از دریافت گزارش حسابرسی از سازمان حسابرسی کل کشور (حسابرس و بازرس قانونی) در شهریور در سایت بنیاد به آدرس اعلام شده قرار می‌گیرد.

منبع: اقتصادآنلایندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.