بخشنامه های سخت گیرانه ایمنی برای واحدهای پتروشیمی ۱۰ مرداد, ۱۳۹۵

رییس ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت : بخشنامه های هشدار ایمنی درباره وقوع حوادث در فصل تابستان صادر شده است.

اقتصادپرس: علیرضا نریمان نژاد  گفت : دستورالعمل های ابلاغی برای تمامی شرکت های پتروشیمی لازم الاجرا است و بخش نخست این بخشنامه ها موضوع هشدار ایمنی مربوط به وقوع حوادث در فصل تابستان و نظارت بر فعالیت های پر ریسک و نیز اخذ پروانه برای تمامی فعالیت هایی که خطرزا باشد، مورد تاکید قرار دارد.

وی افزود: بحث انجام فعالیت ها بر اساس دستور العمل های ایمنی عملیات sop نظارت بر گروه های سرپرستی بهره برداری و تعمیرات، فعالیت های خطرناک، خودداری از فعالیت های غیر معمول و بررسی تجهیزات از نکات مهم بخش نخست این بخشنامه است.
به گفته نریمان نژاد، بخشنامه دوم شامل لزوم انجام ممیزی ایمنی در مراحل پیش راه اندازی واحدهای پتروشیمی و طرح های جدید است.
وی افزود: لزوم به روزآوری منظم شبکه آبرسانی آتش نشانی، برقراری سیستم کشف گاز، برقراری سیستم فوم ریزی و کولینگ مخازن و انجام سایر ممیزی ها از دیگر نکات این دستورالعمل است.
رییس ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: بخش سوم مواردی از جمله به کارگیری اصول و توجه به نکات ایمنی در مخازن ذخیره سازی مواد شیمیایی و اطمینان از کارایی سیستم فوم ریزی و کولینگ سازی و همچنین اطمینان از برقراری شبکه آبرسانی اتش نشانی و بررسی ای مستمر طراحی مخازن و سیستم های موجود است.
منبع: شریان نیوز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.