پایه اصلی اقتصاد مقاومتی مشارکت واقعی مردم است ۷ مرداد, ۱۳۹۵

وزیر کشور پایه اصلی اقتصاد مقاومتی را مشارکت واقعی مردم دانست.

اقتصادپرس: عبدالرضا رحمانی فضلی در بازدید از مجتمع کشاورزی و زنبور عسل آلی‌خانی خرم آباد اظهار کرد: امروز در خدمت جمعی از مدیران استان از واحدهای تولیدی فولاد و سنگ استان بازدید کردیم. کارخانه فولاد یکی از کارخانجات فعال، پویا و سرپا بود و اعلام آمادگی کردند که اگر سرمایه در گردش داشته باشند ظرفیت خود را دو برابر خواهند کرد.

وی  با بیان این‌که «با توجه به صادرات و بازار مصرفی که وجود دارد این کارخانه می‌تواند ظرفیت خود را ارتقاء بخشد» به مجتمع سنگ آراسنگ اشاره کرد و گفت: سنگ تولید شده در این کارخانه به ۱۰ کشور مختلف دنیا و پتانسیل بسیار خوبی می‌تواند در بخش اشتغالزایی داشته باشد. صادرات سنگ در برابر صادرات نفت بسیار راحت‌تر است و می‌تواند ظرفیت خوبی برای اقتصاد مقاومتی باشد.

وی تصریح کرد: با سرمایه‌گذاری کم می‌شود در بحث سنگ بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

وزیر کشور با اشاره به کشاورزی استان لرستان نیز افزود: حوزه کشاورزی زودبازده و بسیار موثر در اقتصاد مقاومتی است. یکی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی کشاورزی است. پایه اصلی اقتصاد مقاومتی مشارکت واقعی مردم است.

وی گفت: امیدواریم با تسهیل، آسان‌سازی، روان‌سازی و ایجاد فضای مناسب در استان‌ها با همکاری بانک‌ها شاهد روند سریع در امر توسعه و اقتصاد مقاومتی باشیم، موضوعی که کشور به آن نیازمند است.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *